Ogłoszenia parafialne – 24.05.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, obecnie w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 89 osób.  
 3. W tym tygodniu: 
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Filipa Neri, Kapłana. Dzień Matki,
  • w czwartek – Rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia (1981),
  • w piątek – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy,
  • w sobotę – w wigilię Pięćdziesiątnicy, po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 – organizowana przez Odnowę w Duchu Świętym.
 4. W Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Wielkanocnej. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju i czerwcu połączone z nabożeństwami Majowymi i Czerwcowymi. W tym tygodniu dodatkowo Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy.
 6. W maju codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w naszym kościele, a o godz. 18.30 w kościele w Passie. Prosimy o przystrojenie wszystkich kapliczek na terenie parafii, a tam, gdzie to możliwe o tradycyjne majówki z zachowaniem wymogów epidemiologicznych.
 7. W naszej parafii –  I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na niedziele 11 i 18 października, a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – zgłoszenia wyboru terminu będą przyjmowane od czerwca.
 8. Planowana pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich (czerwiec – lipiec 2020 r.) ze względu na pandemię, by nie stracić wpłaconej zaliczki, została przeniesiona na ten sam termin za rok, czyli na przełom czerwca i lipca 2021 roku.
 9. W minionym tygodniu zostały utworzone skalniaki przy głównych schodach do kościoła – pokryte toną kory kamiennej, a w najbliższym czasie zostaną zamontowane zamówione balustrady. W trakcie są remontowane wszystkie wejścia i podjazdy do kościoła. Ponadto, w trakcie renowacji jest pomnik Św. Jana Pawła II – zarówno figura, jak i rozpadający się cokół. Zostały też zamontowane mosiężne płyty napisowe przy pomnikach ks. Popiełuszki i kard. Wyszyńskiego – jest to dar Pana Cezarego Sibińskiego.
 10. W minionym tygodniu została wyremontowana kapliczka Matki Bożej koło kościoła oraz zostały przycięte krzewy wokół niej. Niepokalana w naszej kapliczce to przedwojenna figura z Niepokalanowa – dar rodziny Państwa Trzcińskich, którzy od samego początku opiekują się tym miejscem.
 11. Dziękuję Panu Grzegorzowi – naszemu organiście, za prace przy skalniakach, kapliczce, krzyżu oraz zieleni przy kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Ostatnio zostały zakupione dwie kolejne figury zwierząt do parafialnej szopki. Dzieci jak zawsze znajdą przy niej coś słodkiego.
 13. Zostały rozpoczęte prace zabezpieczające filary przy zadaszeniu między kościołem a plebanią.
 14. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii z dopiskiem „Caritas”. W ostatnim tygodniu zostały przekazane kolejne paczki żywnościowe dla rodzin z naszej parafii oraz potrzebujących z sąsiednich parafii, gdzie nie jest prowadzona akcja pomocy.
 15. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękuję Pani Monice z Piastowa za ofiarę na kościół w kwocie 500 zł. Bóg zapłać.
 17.  Są wolne intencje mszalne od czerwca do końca roku.
 18. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Kardynale Wyszyńskim. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia w tym książka „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”.
 19. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 20. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Jarosława Gmurek i Mariannę Knof. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…