Ogłoszenia parafialne – 17.05.20202 r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Dziś i jutro w kościele obchodzimy 100-tną Rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych od dzisiejszej Niedzieli w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć 89 osób.  
 3. W tym tygodniu: 
  • od poniedziałku do środy – Dni modlitw o urodzaje
  • od piątku – Nowenna do Ducha Świętego  
 4. W Niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 5. W niedzielę 31 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Komunii Wielkanocnej.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju i czerwcu połączone z nabożeństwami Majowymi i Czerwcowymi Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 7. W maju codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w naszym kościele a o godz. 18.30 w kościele w Passie. Prosimy o przystrojenie wszystkich kapliczek na terenie parafii, a tam, gdzie to możliwe o tradycyjne majówki z zachowaniem wymogów epidemiologicznych.
 8. W naszej parafii I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na niedziele 11 i 18 października a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – zgłoszenia wyboru terminu będą przyjmowane od czerwca.
 9. W naszej parafii została zakończona budowla schodów do kościoła, a w najbliższym czasie zostaną zamontowane zamówione balustrady przy schodach oraz zostaną wyremontowane pozostałe wejścia i podjazdy do kościoła.
 10. W minionym tygodniu zostały zamontowane okna w Passie. Nowe 5 okien kosztowało naszą parafię 23 800 zł. Dotychczas same wstawione okna to koszt 55 300 zł, z czego wkład mieszkańców Passu (od czerwca 2019 r.) to 23 450 zł. Bardzo proszę o kolejne wpłaty oraz wznowienie zbiórek na okna przez mieszkańców Passu. Kolejne okna – 5 sztuk w kształcie okręgów – to koszt ok. 15 000 zł.
 11. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii z dopiskiem „Caritas”. W ostatnim tygodniu zostały przekazane kolejne paczki żywnościowe dla rodzin z naszej parafii oraz potrzebującym z sąsiednich parafii gdzie nie jest prowadzona akcja pomocy. Została też zakupiona żywność na kolejne paczki.
 12. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 13.  Są wolne intencje mszalne od czerwca do końca roku.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Kardynale Wyszyńskim w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia w tym książka „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”.
 15.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy związaną z naszą parafią Siostrę Serafitkę Agnes Skrzyńską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…