Ogłoszenia Parafialne – 31.05.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Dziś możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczny śpiew hymnu “O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
 2. Od poniedziałku okres zwykły w liturgii kościoła.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych zniesiony został limit osób w kościele na Mszach i Nabożeństwach. W Kościele obowiązuje noszenie maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje zachowanie 2 metrowej odległości.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Międzynarodowy Dzień Dziecka,
  • w środę – Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji, Ks. Kardynała Kazimierza Nycza (1988),
  • w piątek – Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika, I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00,
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 5. W Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. I-sza Niedziela Miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Święto Dziękczynienia. Puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Taca na potrzeby parafii.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W czerwcu połączone z nabożeństwami Czerwcowymi.
 7. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w naszym kościele, a o godz. 18.30 w kościele w Passie.
 8. W naszej parafii I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na niedziele 11 i 18 października, a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – prosimy o zgłoszenia wybranego terminu komunii.
 9. Planowana pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich (czerwiec – lipiec 2020 r.) ze względu na pandemię, by nie stracić wpłaconej zaliczki została przeniesiona w tym samym terminie za rok czyli na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.
 10. W minionym tygodniu zostały wyremontowane wszystkie wejścia i podjazdy do kościoła oraz zostały pomalowane fundamenty. Czekamy na zamówione barierki przy schodach. Została dokończona renowacji pomnika Św. Jana Pawła II – zarówno figury, jak i cokołu.
 11. Zostały rozpoczęte prace zabezpieczające filary przy zadaszeniu między kościołem a plebanią.
 12. Na połowę sierpnia br. mamy zaplanowaną poważną inwestycję tj. poprawienie orynnowania kościoła, zabezpieczenie dachu przed gołębiami oraz pomalowanie całej naszej świątyni na zewnątrz. Mile widziani sponsorzy.
 13. Dziękuję Panu Grzegorzowi – naszemu organiście – za prace przy zabezpieczaniu filarów łącznika między kościołem a plebanią oraz pomalowanie części fundamentów kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Dziękuję parafianom: Panom Ciesielskim za pielęgnacje oczka wodnego, a Panom Mędrak za przegląd hydrauliczny kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 15. Ostatnio zostały zakupione dwie figury aniołów do ołtarza Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia.
 16. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. W ostatnim tygodniu zostały przekazane kolejne paczki żywnościowe dla rodzin z naszej parafii oraz potrzebujących z sąsiednich parafii, gdzie nie jest prowadzona akcja pomocy.
 17. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 18. Dziękuję Pani z Pawłowic za ofiarę 500 zł. na nasz kościół. Bóg zapłać.
 19.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy modlitewniki oraz album i książkę o Kardynale Wyszyńskim. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 20.  Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 21. Dzieci jak zawsze znajdą coś słodkiego przy szopce koło aniołka.
 22. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Jadwigę Zdanowską i Barbarę Gorzelańczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…