Ogłoszenia parafialne – 21.07.2019 r.

  1. Dziś XVI Niedziela Zwykła.
  2. W tym tygodniu:  w poniedziałek – Święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy, w środę – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy, w czwartek – Święto Św. Jakuba, Apostoła oraz Wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców. Po Mszy wieczornej obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych, w piątek – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
  3. Za tydzień XVII Niedziela Zwykła. Na każdej Mszy z racji 28 dnia miesiąca  modlitwa o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Po Mszach obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych przed kościołem z racji czwartkowego Wspomnienia Św. Krzysztofa.
  4. Pod koniec tygodnia zostanie zakupionych kolejnych 16 ławek do kościoła. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
  5. W  miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 jest Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 jest Msza o godz. 11.00. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 18.00 a we wtorki i czwartki od 7.30 do 8.00.
  6. W dniu 1 sierpnia (czwartek) odbędzie się tradycyjna Jednodniowa  Piesza Pielgrzymka z Błonia do Miedniewic ( ok. 30 km). W tym roku pielgrzymka wyruszy z naszej parafii po porannej Mszy Świętej. Chętnych zapraszam po Mszach do zakrystii w celu zapisu.
  7.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką. Obok albumów o Papieżu i Biblii dla dzieci od dzisiejszej niedzieli mamy w sprzedaży bardzo ciekawą serię „ Wszystko o… „ Matce Bożej, Dekalogu, Sakramencie Bierzmowania, Spowiedzi i Bł. Ks. Popiełuszce w cenie 10 zł.
  8. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę .  Bóg zapłać.