Ogłoszenia parafialne – 28.07.2019 r.

  1. Dziś  XVII Niedziela Zwykła. Na każdej Mszy z racji 28. dnia miesiąca  modlitwa o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego. Po Mszach obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych przed kościołem z racji czwartkowego Wspomnienia Św. Krzysztofa.
  2. W tym tygodniu:  w poniedziałek – Wspomnienie Św. Marty; w środę – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana; w czwartek – Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, na Mszy o godz. 18.00 modlitwa w intencji tych którzy polegli w powstaniu z udziałem władz Gminy i Samorządowych. Po Mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem obok kościoła; w piątek – I-szy Piątek Miesiąca i okazja do spowiedzi od godz. 17.00; w sobotę – o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
  3. Za tydzień XVIII Niedziela Zwykła – I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby i zadłużenia parafialne i kościoła w Passie.
  4. Pod koniec tygodnia zostanie zakupionych kolejnych 16 ławek do kościoła. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
  5.  W  miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 jest Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 jest Msza o godz. 11.00. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 18.00, a we wtorki i czwartki od 7.30 do 8.00.
  6. W dniu 1 sierpnia (czwartek) odbędzie się tradycyjna Jednodniowa Piesza Pielgrzymka z Błonia do Miedniewic (ok. 30 km). W tym roku pielgrzymka wyruszy z naszej parafii po porannej Mszy Świętej. Chętnych zapraszam po Mszach do zakrystii w celu zapisu.
  7. We wrześniu (19-22) planowana jest 4 dniowa pielgrzymka autokarowo-promowa „Odyseja Północy”  do Szawle, Rygi i Sztokholmu. Czyli Litwy, Łotwy, Szwecji.  Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.
  8. W środę po Mszy wieczornej spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które brały udział w wyjeździe do Włoch w salce z tyłu domu parafialnego.
  9.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką. Obok albumów o Papieżu i Biblii dla dzieci, mamy w sprzedaży bardzo ciekawą serię „Wszystko o…” Matce Bożej, Dekalogu, Sakramencie Bierzmowania, Spowiedzi i Bł. Ks. Popiełuszce w cenie 10 zł. oraz kalendarze na rok 2020