Ogłoszenia parafialne – 14.07.2019 r.

  1. Dziś XV Niedziela Zwykła.
  2. W dniu wczorajszym po Mszy wieczornej miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję wszystkim za czynny udział w procesji – szczególnie Żywemu Różańcowi i Odnowie w Duchu Świętym.
  3. W tym tygodniu: w poniedziałek Wspomnienie Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła, we wtorek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  4. Za tydzień XVI Niedziela Zwykła.
  5. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
  6. Dziękuję Państwu Zofii i Jerzemu Krysztofik za ufundowanie nowej ławki do kościoła. Bóg zapłać.
  7.  W  miesiącach wakacyjnych: lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 jest Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 jest Msza o godz. 11.00. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna: w poniedziałki, środy i piątki od 17.00 do 18.00 a we wtorki i czwartki od 7.30 do 8.00.
  8. 1 sierpnia (czwartek) odbędzie się tradycyjna Jednodniowa  Piesza Pielgrzymka z Błonia do Miedniewic (ok. 30 km.). W tym roku pielgrzymka wyruszy z naszej parafii po porannej Mszy Świętej. Chętnych zapraszam po Mszach do zakrystii w celu zapisu.
  9.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką. Obok albumów o Papieżu i Biblii dla dzieci od dzisiejszej niedzieli mamy w sprzedaży bardzo ciekawą serię  „Wszystko o…” Matce Bożej, Dekalogu, Sakramencie Bierzmowania, Spowiedzi i Bł. Ks. Popiełuszce w cenie 10 zł.
  10. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.  Bóg zapłać.