Ogłoszenia parafialne – 21.04.2019 r.

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna i Msza Św., kolejne Msze o godz. 10.00. 11.30, 13.00 i 18.00
 2. W tym tygodniu:  Oktawa Wielkanocna. W poniedziałek – II dzień świąt, Msze Św. tak jak w niedzielę. Taca na KUL.
 3. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu były prowadzone prace porządkowe w kościele i wokół niego. Pan Grzegorz wraz z grupą młodzieży, jak co roku zaprojektował i wybudował Grób Pana Jezusa i Ciemnicę. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 6. Dziękuję wszystkim członkom parafialnego Caritas i wolontariuszom pod kierownictwem Pana Grzegorza – naszego organisty – za zbiórkę żywności, przygotowanie paczek i ich rozwiezienie oraz poświęcony czas. Bóg zapłać. Obdarowaliśmy na święta wiele rodzin.
 7.  Dziękuję za tzw. „Jajeczka” czyli paczki świąteczne dla dzieci z naszej parafii, Dzięki ofiarodawcom na święta zostało obdarowanych 120 dzieci i młodzieży. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, oraz pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych – grupy E i F.
 10. W tym tygodniu w czwartek o godz. 19.00 próba dzieci komunijnych.
 11. W najbliższy piątek I Spowiedź dzieci komunijnych z obu grup – po Mszy wieczornej.
 12.  W planach na najbliższe miesiące jest wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zmianie będziemy mieli więcej miejsc siedzących. Pierwsze ławki będą przed komuniami – koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani fundatorzy ławek. Dziękuję pierwszym fundatorom: Felicji i Jarosławowi Magnuszewskim oraz Elżbiecie i Januszowi Łęczyckim. Bóg zapłać.
 13. Dziękuję Pani Alicji Zielińskiej z Bramek za ofiarowane sztuczne kwiaty do kościoła, możemy je podziwiać przy Grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać.
 14. Dziękuję Pani Alicji Rutkowskiej z kwiaciarni w Niepokalanowie za trzy żywe palmy doniczkowe do kościoła. Bóg zapłać.
 15. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę w środę 24.04. o godz. 19.00 w salce budynku plebanijnego.
 16.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza  prasę katolicką i album o Papieżu Franciszku.
 17.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 18. Życzenia Świąteczne:

Radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody, spędzonych w gronie najbliższych. Pogody w sercu i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwa na każdy dzień życia.

                         kapłani posługujący w parafii Narodzenia Pańskiego