Ogłoszenia parafialne – 28.04.2019 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii Odpust Parafialny. Dziś gościmy Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
 2. Tydzień temu po Mszach, zbieraliśmy do puszek na KUL. Udało się nam zebrać 1043 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w poniedziałek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek – Uroczystość  Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski; w środę – Wspomnienie Św. Józefa, Rzemieślnika; w czwartek – Wspomnienie Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła; w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00; w sobotę – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika – patrona strażaków i hutników. O godz. 8.00 Msza w intencji Rodziny Różańcowej.
 4. Za tydzień III Niedziela Wielkanocy. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja wokół kościoła. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas rocznicowych. Po Mszach osoby z fundacji będą kwestować dla jedenastoletniego Maciusia chorego na autyzm.
 5. W tym tygodniu były prowadzone prace gazowo–hydrauliczne w kościele i na plebanii. Zostały w kościele wymienione rury gazowe zagrażające bezpieczeństwu i założony filtr gazu a na plebanii wymieniona została pompa wodna. W piątek w kancelarii prawnej został zmieniony akt darowizny placu pod kościół w Passie z warunkowego na ostateczny.
 6. W najbliższą środę rozpoczyna się miesiąc maj, czas majówek i Nabożeństw majowych. W naszej parafii nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
 7. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych, w poniedziałek grupa A.
 8. W planach na najbliższe miesiące jest wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowe. Dzięki zmianie będziemy mieli więcej miejsc siedzących. Pierwsze ławki będą przed komuniami – koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 9. W dniach od 22.06 do 5.07 br. jest planowana pielgrzymka do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych proszę o szybki kontakt.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza  prasę katolicką i album o Papieżu Franciszku.
 11.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.