Ogłoszenia Parafialne – 20.09.2020 r.

 1. Dziś  XXV Niedziela Zwykła. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Na Mszy o godz. 18.00 nasza młodzież otrzyma z rąk ks. Kardynała Kazimierza Nycza sakrament bierzmowania. Przed Bierzmowaniem o godz. 17.00 śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w środę – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana
  • w piątek – Wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana, patrona Warszawy
 4. W Niedzielę – XXVI Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców klas Rocznicowych.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie.
 6. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie dzieci i rodziców z grupy komunijnej z 18 października.
 7. W piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo Pokutne i I-sza Spowiedź  dzieci obu grup komunijnych z października.
 8. Ze względu na fakt, iż parafia Świętej Trójcy weszła w nasze stałe od lat terminy I-szych Komunii Świętych, na prośbę rodziców musimy zmienić terminy z III i IV Niedzieli maja na II i III Niedzielę maja (czyli 9 i 16 maja 2021 r.) I-sze spotkanie 4 października po Mszy o godz. 11.30.
 9. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 10. W ostatnim tygodniu zostały zakupione tarcze z herbami ostatnich trzech papieży i biskupów Warszawy oraz bielizna kielichowa.
 11. W tym tygodniu rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Dziękuję pracownikom parafii za uporządkowanie terenu wokół kościoła.
 12.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy. Polecamy album o Bitwie 1920 roku oraz poprawiony album O Błogosławionym Prymasie Tysiąclecia.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Stanisława Kossakowskiego, Janusza Burzyńskiego, Anielę Karwowską i Marcina Gwiazdę. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…