Ogłoszenia Parafialne – 13.09.2020 r.

 1. Dziś  XXIV Niedziela Zwykła. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przystępujących do I-szej Komunii Świętej w październiku br. dla obu grup. Po Mszy poświęcenie rozdanie książeczek do nabożeństwa. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z Matką Bożą Fatimską z racji 13 dnia miesiąca.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszki na Seminarium Duchowne. Zebraliśmy 799 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • w środę – Wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa.
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa.
  • w piątek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski. 
 5. W Niedzielę – XXV Niedziela Zwykła. Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Na Mszy o godz. 18.00 nasza młodzież otrzyma z rąk ks. Kardynała Kazimierza Nycza sakrament bierzmowania.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 7. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania mają spotkania liturgiczne w środę 16 września i w piątek 18 września o godz. 19.00 oraz w sobotę 19 września o godz. 18.45 Nabożeństwo Pokutne i Spowiedź. Na ostatnie spotkania 19-stego młodzież przychodzi ze świadkami Sakramentu Bierzmowania.
 8. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 9. W ostatnim tygodniu została naprawiona awaria przewodów elektrycznych do bram przez Panów kościelnych oraz zakupione nowe rytuały do Bierzmowania i pogrzebowy, oraz figura Dzieciątka Jezus.
 10. Po 20 września rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 11. Dziękuję za anonimowe wpłaty na potrzeby parafii w wysokości 500 zł i 100 zł oraz Państwu Magnuszewskim za ofiarę w wysokości 2 000 zł. Bóg zapłać.
 12. Ogłoszenie dotyczące Powszechnego spisu Rolnego: ruszył od 1 września i potrwa do 30 listopada br.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy. Polecamy album o Bitwie 1920 roku oraz poprawiony album O Błogosławionym Prymasie Tysiąclecia.
 14.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Marię-Teresę Sieraj. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…