Ogłoszenia Parafialne – 27.09.2020 r.

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców klas Rocznicowych.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika
  • we wtorek – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – Wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Teresy do Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
  • w piątek –  Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 4. W Niedzielę – XXVII Niedziela Zwykła, I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich (komunijnych) z roku 2021. Taca na potrzeby parafii.
 5. W Niedzielę 4.10 o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowanie do Wielkiego Postu tego roku i chcieliby je nadal kontynuować. Nieobecność na spotkaniu będzie traktowana jako rezygnacja z dalszego przygotowania.
 6. Od czwartku 1 października codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą o ustanie koronawirusa.
 7. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w tym nabożeństwie.
 8. W środę po Mszy wieczornej spotkanie osób biorących udział we wrześniowej pielgrzymce na Węgry w Oratorium za domem parafialnym.
 9. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie i próba dzieci i rodziców z grupy komunijnej z 11 października.
 10. Ze względu na fakt, iż parafia Świętej Trójcy weszła w nasze stałe od lat terminy I-szych Komunii Świętych, na prośbę rodziców musimy zmienić terminy z III i IV Niedzieli maja na II i III Niedzielę maja, czyli 9 i 16 maja 2021 r.
 11. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Panu Grzegorzowi Ciesielskiemu za naprawę drzwi w budynku katechetycznym. Bóg zapłać.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy. Polecamy album o Bitwie 1920 roku oraz poprawiony album O Błogosławionym Prymasie Tysiąclecia.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę oraz przygotowanie kościoła na uroczystość Bierzmowania, Bóg zapłać.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Jerzego Jagodzińskiego  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…