Ogłoszenia Parafialne – 19.07.2020 r.

 1. Dziś  XVI Niedziela Zwykła. Początek tygodnia (19-26 lipca br.) Świętego Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Po Mszach okazja do poświęcenia pojazdów przed Wspomnieniem Św. Krzysztofa – na obu parkingach kościelnych.
 2. W okresie wakacyjnym nastąpiła zmiana porządku Mszy Niedzielnych na letni: zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – Msza o godz. 12.00.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • w środę – Święto Św. Marii Magdaleny,
  • w czwartek – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, patronki Europy,
  • w piątek – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy,
  • w sobotę – Święto Św. Jakuba, Apostoła i Wspomnienie Św. Krzysztofa.
 5. W Niedzielę – XVII Niedziela Zwykła. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc na Misje na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa.
 6. Od 11 marca do odwołania, w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim osobom, które od początku czynnie uczestniczą w tym nabożeństwie.
 7. W sierpniu (19-23.08.br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Dokładny program na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza. Program pielgrzymki na Węgry znajduje się TUTAJ. Spotkanie dla osób wyjeżdżających w środę 22.07 po Mszy wieczornej o godz. 19.00 w salce ministranckiej.
 8. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 9. W ostatnim tygodniu zostały oczyszczone kolejne rynny oraz posadzone kwiaty min. obok krzyży. Dziękuję Paniom Mariom i Panu Grzegorzowi.
 10. Dziękuję Panu Jerzemu za rozwiązanie problemów elektrycznych na plebanii i ich naprawienie. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję za anonimową ofiarę dla naszej parafii w wysokości 5 000 zł od osoby z Leszna. Dziękuję też za ofiary wpłacane na konto Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Pani Danucie z Bronisławowa za kwiaty: juki i chryzantemy. Bóg zapłać 
 13. Dziękuję Panu Grzegorzowi za pielęgnację zieleni wokół kościoła i plebanii
 14. Dziękuję Panu Grzegorzowi Ciesielskiemu z synem za oczyszczenie oczka wodnego. Bóg zapłać.
 15.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 16.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina: Wojciecha Gracę. Wieczny odpoczynek…