Ogłoszenia Parafialne – 12.07.2020 r.

 1. Dziś  XV Niedziela Zwykła.
 2. W okresie wakacyjnym nastąpiła zmiana porządku Mszy Niedzielnych na letni: zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – Msza o godz. 12.00.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek –  Wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z Matką Bożą Fatimską trasą: ul. ks. Kniołka, ul. 3 Maja. ul. Poniatowskiego, ul. Engelmana (Parafia Świętej Trójcy organizuje procesję osobno wokół kościoła);
  • w środę – Wspomnienie Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 5. W Niedzielę – XVI Niedziela Zwykła. Po Mszach okazja do poświęcenia pojazdów przed Świętem Św. Krzysztofa.
 6. Od 11 marca do odwołania, w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim osobom, które od początku czynnie uczestniczą w tym nabożeństwie.
 7. W sierpniu (19-23.08.br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Dokładny program na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza. Program pielgrzymki na Węgry znajduje się TUTAJ.
 8. W ostatnim tygodniu zostały naprawione i oczyszczone rynny na łączniku między kościołem a plebanią oraz zakupione: alba dla ks. Rajmunda, trzy skrzynie na banery oraz elementy do grobu Pana Jezusa, ozdoby choinkowe itp.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi za dalsze wykoszenie traw wokół kościoła. Bóg zapłać.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 11. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Mariannę Sierakowską i Danielę Trzcińską. Wieczny odpoczynek…