Ogłoszenia Parafialne – 26.07.2020 r.

 1. Dziś  XVII Niedziela Zwykła. Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z racji wspomnienia Świętych Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc na Misje na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w środę –  Wspomnienie Św. Marty
  • w piątek – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła, 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 18.00 Msza w intencji powstańców. I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 4. W Niedzielę – XVIII Niedziela Zwykła, I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszek Caritas na rzecz rodziny znajdującej się ciężkiej sytuacji materialnej. 
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Dziękuję wszystkim osobom, które od początku czynnie uczestniczą w  tym nabożeństwie.
 6. W sierpniu (19-23.08.br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Dokładny program na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Program pielgrzymki na Węgry znajduje się TUTAJ.  Są jeszcze wolne trzy miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 7. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Z pomocy korzysta każdego tygodnia kilka rodzin z parafii i osoby potrzebujące z innych parafii, gdzie takiej akcji nie ma. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 8. W ostatnim tygodniu został zakupiony profesjonalny karcher z osprzętem do czyszczenia ścian, kostki itd. oraz kosiarka do trawy z koszem, rozpoczęliśmy porządkowanie lewej antresoli przed dokończeniem odnowienia kościoła wewnątrz oraz próby podświetlenia witraża krzyża na dzwonnicy przy anonimowej pomocy rodziny z naszej parafii
 9. Za miesiąc rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami.
 10. Przypominam, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki od 17.00 do 17.30 oraz we wtorki i piątki od 8.00 do 8.30.
 11. Przypominam rodzinom, których zmarłych żegnaliśmy w ostatnich tygodniach, aby odebrały kartki z terminami Mszy Św. za ich bliskich z ofiar zbieranych podczas pogrzebu. Kartki należało odebrać w niedzielę po pogrzebie, ale nie wszyscy to jeszcze uczynili.
 12. Dziękuję Panu Jerzemu za dokończenie prac elektrycznych na plebanii.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia I albumy oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 14.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.