Ogłoszenia parafialne – 12.04.2020

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 6.00 (Rezurekcja bez procesji), 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 18.00 oraz o godz. 17.30. Nabożeństwo Eucharystyczne o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.
 2. Ze względu na ograniczenia ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach w Niedzielę i dni powszednie przypominamy wskazania Episkopatu, że pierwszeństwo obecności na Mszach mają osoby, które zamówiły intencję.
 3. W tym tygodniu:  Oktawa Wielkanocna
  • w poniedziałek –  II dzień Świąt Wielkanocnych – Msze Święte jak w Niedzielę.  Po Mszach zbiórka do puszek na K.U.L.
  • W Niedzielę – II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. (Niedziela Biała) Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Taca na Caritas.
 4. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 5. Dziękuję Panu Grzegorzowi – naszemu organiście za wybudowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa, a Paniom Mariom za przybranie ich kwiatami. Bóg zapłać.
 6. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję pomocy potrzebującym pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. W minionym tygodniu kilkanaście osób otrzymało świąteczne paczki żywnościowe. Dziękuję Panu Grzegorzowi i wolontariuszom za dostarczenie paczek potrzebującym.
 7. Nadal do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję parafianom i osobą uczęszczającym do naszego kościoła za wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Pieniądze te pozwolą częściowo opłacić bieżące rachunki oraz dokończyć rozpoczęte inwestycje przy obu kościołach.
 9.  Po Świętach Wielkanocnych są wolne intencje mszalne.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 11.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Janinę Borowską, Irenę Sitarek, Zbigniewa Jączyk – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 13. Życzenia Świąteczne: Wszystkim Parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła, życzymy obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Wytrwałości i cierpliwości w przetrwaniu wszystkiego, co niesie ze sobą  codzienność w czasie pandemii. A przede wszystkim zdrowia i nadziei na lepsze jutro. Niech Matka Najświętsza ma Was kochani i Waszych najbliższych w Swej matczynej opiece. Kapłani Parafii Narodzenia Pańskiego w Błoniu.