Ogłoszenia parafialne – 19.04.2020 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego (Niedziela Biała). Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Taca na Caritas.
 2. W II dzień Świąt Wielkanocnych po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek na KUL. Zebraliśmy 487 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:  Tydzień Miłosierdzia.
  • w czwartek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
  • w sobotę – Święto Św. Marka, Ewangelisty.   
 4. W Niedzielę – III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 6. Ze względu na przedłużający się czas pandemii koronawirusa w Polsce zostaje odwołany w naszej  parafii termin I-szych Komunii Św. i Rocznicy. I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na 11 i 19 października, a Rocznica na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych.
 7. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii.
 8. Dziękuję parafianom i osobą uczęszczającym do naszego kościoła za wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 9.  Są wolne intencje mszalne.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 11.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Władysława Matusiaka i Annę Stępniak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….