Ogłoszenia parafialne – 05.04.2020 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej na początku każdej Mszy przed kościołem poświęcenie palm. I-sza Niedziela Miesiąca. Początek Wielkiego Tygodnia. Taca na potrzeby parafii – można ofiary wpłacać na konto parafialne podane na stronie internetowej w kontaktach.
 2. Ze względu na ograniczenia ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach w Niedzielę i dni powszednie przypominamy wskazania Episkopatu, że pierwszeństwo obecności na Mszach mają osoby, które zamówiły intencję.
 3. W tym tygodniu:  Wielki Tydzień – od poniedziałku do środy Msze o godz. 7.00 i 18.00
  • w czwartek – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18.00
  • w piątek – Wielki Piątek – o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i poświęcenie Krzyża Misyjnego, o godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej.
  • w sobotę –  Wielka Sobota – o godz. 19.00 Wigilia Paschalna.
 4. W Niedzielę –  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 6.00 Rezurekcja bez procesji o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 18.00 oraz o godz. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie.
 5. W Święta Wielkanocne zgodnie z informacją Episkopatu zwiększa się limit osób na Mszach do 50-ciu.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W piątki i Niedziele śpiew Suplikacji po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 7. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 8.  Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia od osób starszych, samotnych potrzebujących pomocy ( np. przy zakupach ) w czasie kwarantanny ze względu na pandemię koronawirusa oraz zgłoszenia osób gotowych pomagać innym w tym szczególnym czasie egzaminu z realizacji przykazania miłości bliźniego. W minionym tygodniu kilka osób otrzymało pierwsze paczki żywnościowe. Dziękuję P. Grzegorzowi za zakup i dostarczenie paczek potrzebującym
 9.  W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną dla potrzebujących na Święta Wielkanocne oraz doraźną pomoc na czas pandemii koronawirusa. Do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne. Dziękujemy za pierwsze paczki i  ofiary pieniężne, dzięki którym mogliśmy już pomóc najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać.
 10. Dziękuję za znaczną pomoc finansową i materialną w formie żywności dla potrzebujących: rodzinie z terenu parafii Świętej Trójcy oraz czterem rodzinom z terenu parafii. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję parafianom i osobą uczęszczającym do naszego kościoła za wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać. Pieniądze te pozwolą częściowo opłacić bieżące rachunki za światło, gaz, wodę itp.
 12.  Przy krzyżu adoracyjnym na końcu kościoła jest  wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Jezusa.
 13. W minionym tygodniu został postawiony krzyż misyjny, który zostanie poświęcony w Wielki Piątek. Raz jeszcze pragnę podziękować Panu Grzegorzowi Bartosikowi za wykonanie dębowego krzyża oraz Panu Marianowi Stachlewskiemu za wykonanie umocowanie do niego. A obu Panom za zamontowanie krzyża na miejscu.
 14.  Po Świętach Wielkanocnych są wolne intencje mszalne.
 15. Od 30 kwietnia do 3 maja br. parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś, a od 27 czerwca do 10 lipca 2020 roku pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich. Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Na dzień dzisiejszy nie ma informacji odwołujących wyjazdy pielgrzymkowe.
 16.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 17.  U Pana Kościelnego możemy też nabyć świece Caritasu na stół Wielkanocny. Wzory świec przy obrazie Jezusa Miłosiernego
 18. Dziękujemy Pani Marii za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 19. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy ks. Kan. Piotra Staniaka, który w ostatnich dwóch latach pomagał w naszej parafii – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. Msze Święte w intencji ks. Piotra będą odprawiane dziś o godz. 10.00 oraz 15,16 i 17 kwietnia o godz. 7.00.