Ogłoszenia Parafialne – 6.09.2020 r.

 1. Dziś  XXIII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszki na Seminarium Duchowne.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami. .
 3. W tym tygodniu: 
  • we wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
  • w sobotę – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 4. W Niedzielę – XXIV Niedziela Zwykła. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przystępujących do I-szej Komunii Świętej w październiku br. dla obu grup. Po Mszy poświęcenie rozdanie książeczek do nabożeństwa. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z Matką Bożą Fatimską.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 6.  Przypominamy, że 20 września na Mszy o godz. 18.00 nasza młodzież otrzyma z rąk ks. Kardynała Nycza sakrament bierzmowania. Kandydaci do tego sakramentu mają spotkania liturgiczne w środę 16 września i w piątek 18 września o godz. 19.00 oraz w sobotę 19 września o godz. 18.45. Na ostatnie spotkanie kandydaci przychodzą wraz ze swoimi Świadkami Bierzmowania. Nabożeństwo Pokutne i Sakrament Spowiedzi dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz dla ich świadków i członków rodziny w sobotę 19 września o godz. 18:45.
 7. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 8. W ostatnim tygodniu została pomalowana lewa nawa kościoła oraz klatka schodowa na antresolę. Antresola została umeblowana zakupionymi trzema komodami i trzema skrzyniami oraz uporządkowana przez pana Grzegorza – naszego organistę. A pan Jerzy – elektryk,  zainstalował oświetlenie na antresoli i klatce schodowej. Bóg zapłać.
 9. W najbliższym czasie rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 10.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy. Polecamy album o Bitwie 1920 roku oraz poprawiony album O Błogosławionym Prymasie Tysiąclecia.
 11.  Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Witolda Nowaka, Tadeusza Borowskiego i Wiesławę Kosińską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…