Ogłoszenia Parafialne – 30.07.2023 r.

 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła. 
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, Kapłana
  • we wtorek –  Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
  • w środę –  W kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny “Porcjunkuli” pod warunkami: pobożnego nawiedzenia kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary
  • w piątek – Wspomnienie Św.Jana Marii Vianneya, kapłana. I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę –  I- sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji K.Ż.R.
 3. Za tydzień Święto Przemienienia Pańskiego. I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii.
 4. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 5. Ze względu na małe zainteresowanie wyjazdem pielgrzymkowym na Słowację pielgrzymka zostaje odwołana. Zwrot zaliczek u Proboszcza. Planowany jest 5 dniowy wyjazd na Słowację we wrześniu.
 6. Dziękuję Panu Grzegorzowi (organiście) za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii. Dziękuję Pani Marii za posprzątanie terenu i opiekę nad kwiatami. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję pani Krystynie Tomaszewskiej za przekazanie 500 zł na potrzeby parafii, a panu Rafałowi za ikonkę Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać.
 8. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia życiorysy Świętych w tym w wydaniach komiksowych dla dzieci oraz albumy i Biblię. W sprzedaży kalendarz na 2024 rok ze stroną poświęconą kościołowi w Passie (listopad) oraz modlitewniki dla osób starszych (duże litery) oraz dla chorych. Mamy też modlitewniki do Św. Rity, Miłosierdzia Bożego i Św. Michała Arch. z medalikami.
 9.  W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Oskata Suskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….