Ogłoszenia Parafialne – 29.05.2022 r.

 1. Dziś odpust parafialny – Bł. Stefana kard. Wyszyńskiego połączony z Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy o godz. 8.00 procesja z racji odpustu. Dziś  Ks. Prałat Tadeusz Jaworski przeżywa “złoty jubileusz”  50-cio lecie kapłaństwa na Mszy o godz. 13.00.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek – po Mszy wieczornej spotkanie dzieci rocznicowych
  • we wtorek –  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę – Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika. Dzień Dziecka
  • w piątek – Wspomnienie Św. Męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy. I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00, spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 3. O godz. 18.00 Msza z Wigilii Zesłania Ducha Świętego rozpoczynająca adorację z czuwaniem modlitewnym z grupą Odnowy w Duchu Świętym do godz. 22.30. Dokładny program na plakacie.
 4. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy o godz. 11.30 Rocznica Dzieci Komunijnych. I-sza Niedziela Miesiąca. Taca na potrzeby parafii. Święto Dziękczynienia puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.  Koniec okresu spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 5. Codziennie o 17.30 w naszej parafii nabożeństwo Majowe i Czerwcowe  z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. W tym tygodniu zakończyliśmy prace wykończeniowe. w kościele w Passie. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w prace oraz sponsorom. Dziękuję Panu Wojciechowi Rychlik min za chodnik oraz nową wykładzinę do kościoła, Panu Leszkowi Mirkowicz za ufundowanie brakujących 5 okien, mieszkańcom Passu za ufundowanie min. Kropielnicy. Panu Jerzemu za zainstalowanie żyrandoli, kinkietów, gniazdek itd. Panu Grzegorzowi za powieszenie obrazów i pomalowanie drzwi wejściowych.
 7. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy.
 8.  W terminie: 2-11 lipca 2022 r. planowana jest pielgrzymka lotniczo-autokarowa do Grecji. Program na tablicy ogłoszeń. Zapisy z zaliczkami u ks. Proboszcza.
 9. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy, modlitewniki, różańce, obrazy. Polecamy Biblię Rodzinną na prezent: rocznicowy, ślubny…
 10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Mieczysława Słowińskiego i Józefa Wróbla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….