Ogłoszenia Parafialne – 28.06.2020 r.

 1. Dziś  XIII Niedziela Zwykła. Od dziś zmiana porządku Mszy Niedzielnych na letni: zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – Msza o godz. 12.00.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek –  Uroczystość Narodzenia Św. Apostołów Piotra i Pawła. Odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
  • w piątek – Święto Św. Tomasza Apostoła. I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kółek Żywego Różańca.
 4. W Niedzielę – XIV Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby parafii.
 5. Od 11 marca do odwołania, w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 6. W naszej parafii I-sze Komunie Święte odbędą się niedziele 11 i 18 października, a Rocznica I-szej Komunii Świętej – 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – prosimy o zgłoszenia wybranego terminu komunii.
 7. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00. Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 8. W sierpniu (19-23.08 .br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Koszt od osoby 995 zł/os. (przy grupie 45 osób) lub 1095 zł/os., (przy grupie 25 osób) dodatkowo 30 euro za rejs po Dunaju, bilety wstępu i za miejscowych przewodników. Zapisy u ks. Proboszcza. Program pielgrzymki na Węgry znajduje się TUTAJ.
 9. Dziękuję Panu Piotrowi Madrak za naprawę pieca grzewczego. Bóg zapłać.
 10. Na połowę sierpnia br. mamy zaplanowane: poprawienie orynnowania kościoła, zabezpieczenie dachu przed gołębiami oraz pomalowanie całej naszej świątyni na zewnątrz. Mile widziani sponsorzy.
 11.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 12. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Mieczysława Kowalskiego i Barbarę Koziarską Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…