Ogłoszenia Parafialne – 26.09.2021 r.

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Światowy Rozpoczynamy dziś Tydzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Umrzeć z nadziei”. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami oraz rozdanie różańców. Dziś liczenie wiernych w kościołach: dominicantes i communicantes.
 2. W tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Wincentego A Paulo, Kapłana
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika
  • w środę – Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny Biskupów pomocniczych nasze diecezji –  Bp. Rafała Markowskiego i Bp. Michała Janochy
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
  • w piątek –  Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od 17.00
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów. O godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca z racji 1-szej Soboty Miesiąca.
 3. W Niedzielę XXVII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii. Na wszystkich Mszach będziemy gościć Zespół „Czeremszyna” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół będzie śpiewał na Mszach oraz po każdej Mszy da krótki koncert na rzecz Domów Dziecka z Tarnopola i okolic. Będziemy mogli wspomóc dzieci z Domów Dziecka na Ukrainie nie tylko ofiarami, ale również pomocą materialną: ubraniami, wyprawką szkolną, zabawkami czy słodyczami. Przynieśmy dary za tydzień.
 4. W Niedzielę 10 października XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Zbiórka do specjalnych puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Na Mszy o godz. 18.00 Sakrament Bierzmowania.  Sakramentu udzieli naszej młodzieży ks. Biskup Rafał Markowski.
 5. Od 1 października Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii Nabożeństwa Różańcowe połączone będą z modlitwą o ustanie koronowirusa – codziennie o godz. 17.30.
 6. Burmistrz Błonia przypomina, że spis powszechny kończy się 30 września. Osoby uchylające się od spisu mogą zostać ukarane grzywną do 5 000 zł.
 7. Parafialny Caritas prowadzi pomoc żywnościową dla potrzebujących. Prosimy o ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Osoby potrzebujące wsparcia prosimy by zgłaszały się do P. Grzegorza organisty i przewodniczącego Caritasu. Tydzień temu do puszek zebraliśmy dla potrzebujących 1113 zł.  Bóg zapłać.
 8. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: w środę o godz. 19.00 grupa 1, 2 i 3. w piątek o godz. 19.00 grupa 4, 5 i 6.
 9. Terminy I-szych Komunii Świętych w naszej parafii: w drugą i trzecią Niedzielę, czyli 8 i 15 maja 2022 roku.
 10. W terminie 14 – 17 października br. planowany jest wyjazd pielgrzymkowy  do Sanktuariów na Śląsku. Prosimy o pilny kontakt z ks. Proboszczem osoby zainteresowane wyjazdem ze względu na bliski termin pielgrzymki. Dokładny program w gablocie.
 11.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, modlitewniki. Szczególnie polecamy album o nowym błogosławionym Kardynale Wyszyńskim oraz różańce.
 12. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 13.  W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Jan Sosnowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…