Ogłoszenia Parafialne – 26.05.2024 r.

 1. Dziś –   Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzień Matki. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Pierwsze Światowe Dni Dziecka ( 25 i 26.05)
 2. W tym tygodniu
  • we wtorek – Wspomnienie Bł. Stefana Wyszyńskiego,  Rocznica śmierci ks. Kard. Wyszyńskiego (+1981). Odpust parafialny
  • w środę  – Wspomnienie Św. Urszuli Leduchowskiej, Dziewicy
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy z naszej parafii do par. Świętej Trójcy.
  • w piątek – Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
  • w sobotę – Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika, Dzień Dziecka. Isza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza Św. w int. K.Ż.R.
 3. Za tydzień – IX Niedziela Zwykła, I-sza Niedziela Miesiąca. XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem “Dziękujemy za służbę człowiekowi”. W tym dniu będziemy obchodzić 650 rocznicę urodzin Św. Jadwigi Królowej, 25 rocznicę beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego oraz 40 rocz. śmierci bł. Jerzego Popiełuszki. Po Mszach zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej – zdolnej młodzieży. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W naszej parafii rocznica I-szej komunii Św. na Mszy o godz. 11.30.
 4. Przez miesiąc maj i czerwiec Nabożeństo Majowe i Czerwcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej o godz. 17.30.
 5. W środę i piątek po Mszy wieczornej ok. 18.30, spotkanie i próba dzieci rocznicowych. W sobotę o godz. 17.00 spowiedź dzieci i rodziców.
 6. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji wszystkie dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, ministrantów, bielanki, Liturgiczną Służbę Panów, lektorów, scholę, członków Żywego Różańca, Odnowę w Duchu Świętym i pozostałe grupy parafialne oraz wszystkich parafian. Proszę o wybudowanie pierwszych dwóch ołtarzy oraz przystrojenie wszystkich domów, okien w mieszkaniach w całej parafii a szczególnie na trasie procesji jako publiczne wyznanie wiary tak ważne w dzisiejszych czasach.
 7. Dziękuję Paniom Marią za wystrój i posprzątanie kościoła oraz pielęgnację kwiatów na terenie kościelnym. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję P. Rafałowi za poprawienie kratek odpływawych przy kościele. Bóg zapłać.
 9. Po Mszach p. Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia, albumy, komiksy o świętych, Pismo Święte.
 10. W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Tadeusz Kotarski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…