Ogłoszenia Parafialne – 25.12.2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii odpust z racji głównego tytułu – Narodzenia Pańskiego. Msze Św. O 24.00 – Pasterka, o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nie ma Mszy o godz. 8.00.
 2. W tym tygodniu: Oktawa Narodzenia Pańskiego
  • w poniedziałek – II Dzień Świąt, Święto Św. Szczepana , Pierwszego Męczennika, Msze Św. jak w Niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00
  • we wtorek – Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  • w środę – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników
  • w piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
  • w sobotę – Zakończenie Roku 2022, po Mszy wieczornej Nabożeństwo Eucharystyczne z podsumowaniem całego roku.
 3. Za tydzień Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, I-sza Niedziela Miesiąca Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna, Dzień Pokoju. Można otrzymać odpust zupełny za odmówienie lub odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź” Taca na potrzeby parafii.
  Codziennie o godz. 17.30 – nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 4. Dziękuję za paczki żywnościowe dla potrzebujących oraz tradycyjne świąteczne “Gwiazdeczki” dla dzieci. Na Święta paczki otrzymały 43 rodziny i ok. 130 dzieci świąteczne “Gwiazdeczki”. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też za wpłaty na konto parafii i ofiary złożone do puszki z tyłu kościoła.
 5. Parafia włączyła się podobnie jak w zeszłym roku do akcji “Paczka dla Ukrainy”. Przekazaliśmy na Ukrainę 7 specjalnych paczek. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  W imieniu Pana Grzegorza – organisty dziękuję raz jeszcze Scholi i ministrantom za pomoc i zastępstwo na Mszach i pracach “Caritasu” oraz roznoszeniu opłatków. Bóg zapłać.
 6. Dziękuję starszej młodzieży: Piotrowi Ostrowskiemu, Aleksandrowi Różyckiemu i Maksowi Chodkowskiemu za obsadzenie choinek w kościole oraz dostarczenie do domów “Gwiazdeczek” wszystkim dzieciom. Bóg zapłać.
 7. Dziękuję Paniom Mariom za wystrój kościoła na Święta.
 8. W minionym tygodniu parafia ufundowała do kościoła w Passie nowy główny ołtarz, w najbliższym czasie będzie też dostarczona nowa ambonka oraz emblematy eucharystyczne na ołtarz i ambonkę.
 9. Dziękuję wykonawcom za terminowe i solidne wykonanie pracy. Dziękuję też Paniom z Passu za całoroczną troskę o czystość kościoła i jego wystrój.
 10. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia. Polecamy kalendarz na 2023 r. oraz albumowe kolędy z płytami CD.
 11. Życzenia….
  Boże Narodzenie A.D. 2022
  Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  Wszystkim Parafianom oraz modlącym się w naszym kościele i w Passie
  By przyjście na świat Chrystusa, przyniosło ze sobą radość, pokój w rodzinie i na świecie oraz nadzieję i miłość.
  Życzy proboszcz i kapłani posługujący w parafii Narodzenia Pańskiego i Bł. Stafana Kard. Wyszyńskiego