Ogłoszenia parafialne – 24.11.2019

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy II Światowy Dzień Ubogich. W tym dniu była przeprowadzona zbiórka do puszek na Caritas. Zebraliśmy 2 351 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu: w czwartek – dzień modlitwy dziękczynnej przed Beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd dekanalny do Katedry Warszawskiej na Mszę o godz. 19.00. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Dokładny program wyjazdu w gablocie parafialnej przed kościołem; w sobotę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
 4. Za tydzień 1 grudnia I Niedziela Adwentu i I-sza Niedziela Miesiąca. Taca na pokrycie zadłużenia parafialnego i kościoła w Passie.
 5. 15 grudnia, w 3 Niedzielę Adwentu początek rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje głosić będzie Orionista ks. Michał Szwemin pracownik Kurii Rzymskiej.
 6. 12 grudnia (czwartek) do godz. 13.00 zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z boku kościoła na parkingu od ul. Powstańców na pomoc dla Polskich Misjonarzy pod hasłem “Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. 
 7. W tym tygodniu do kościoła parafialnego zostało zakupionych kolejnych 16 nowych ławek, koszt jednej to 1 000 zł. Dziękuję za anonimowe dwie ofiary 500 zł. i 1 000 zł. na ławki. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy. Do końca roku zostanie zakupionych ostatnich 8 ławek. Na ławkach pojawiły się tabliczki fundatorów. W tym tygodniu zostały zakupione nowy baner na rok liturgiczny 2019/20 ze stelażem, księga gości, świece adwentowe i bielizna kielichowa.
 8. Od tego tygodnia jest prowadzony generalny remont WC przy kancelarii dla interesantów, prowadzony przez P. Grzegorza, naszego organistę. W planach remont pokoju gościnnego dla rekolekcjonistów z łazienką, kancelarii i korytarzy przy niej oraz poprawienie rynien i dachu kościoła.
 9. Dziękuję Państwu Krysztofik za 1 000 zł. na spłatę długu za kościół w Passie.
 10. Na przełomie czerwca i lipca 2020 roku jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zainteresowanych po Mszach zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz.
 11. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek, godz. 18.00 – grupa  D i środa, godz. 17.00 – grupa E.
 12. Pan Grzegorz, nasz Organista roznosi opłatki na stół wigilijny.
 13. Pan Kościelny sprzedaje świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary za świece są przeznaczone dla potrzebujących na świąteczne paczki w Archidiecezji i naszej parafii. Wystawa dostępnych wzorów świec pod obrazem Pana Jezusa Miłosiernego.
 14. Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, różańce i książki oraz kalendarze na 2020 roku.
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.