Ogłoszenia Parafialne – 21.06.2020 r.

 1. Dziś  XII Niedziela Zwykła.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2 metrowej odległości między pozostałymi wiernymi.
 3. W tym tygodniu: 
  • w środę –  Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę – o godz.19.00 Msza Św. z Modlitwą o uzdrowienie, z grupą Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W Niedzielę XIII Niedziela Zwykła. Zmiana porządku Mszy Niedzielnych na letni: zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 – Msza o godz. 12.00.
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W czerwcu połączone z nabożeństwami Czerwcowymi.
 6. W naszej parafii I-sze Komunie Święte odbędą się niedziele: 11 i 18 października, a Rocznica I-szej Komunii Świętej – 25.10. Jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla dzieci komunijnych – prosimy o zgłoszenia wybranego terminu komunii.
 7. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 20 września br. o godz. 18.00. Bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. Kard. Kazimierz Nycz.
 8. Planowana pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich (czerwiec – lipiec 2020 r.) ze względu na pandemię, by nie stracić wpłaconej zaliczki, została przeniesiona w tym samym terminie za rok – czyli na przełom czerwca i lipca 2021 roku.
 9. W sierpniu (19-23.08 .br.) planowany jest pięciodniowy parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. W programie: Mezőkövesd, Budapeszt (Buda i Peszt), Murzasichle. Organizator zapewnia pełne bezpieczeństwo epidemiologiczno-sanitarne. Koszt od osoby 995 zł/os. (przy grupie 45 osób) lub 1095 zł/os. (przy grupie 25 osób), dodatkowo 30 euro za rejs po Dunaju, bilety wstępu i za miejscowych przewodników. Program pielgrzymki dostępny jest TUTAJ.
 10. W minionym tygodniu został uporządkowany z gruzu parking od strony ul. Powstańców. Za wywóz gruzu dziękuję Państwu Tomasik, a Panu Grzegorzowi za wyrównanie wjazdu na parking oraz wyrównanie drogi przy plebanii od Tesco – 1 toną drobnego kamienia. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję Panu Jerzemu za naprawę oprogramowania dzwonów. Bóg zapłać.
 12. Dziękuję Panu Grzegorzowi za wykoszenie traw wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 13. Na połowę sierpnia br. mamy zaplanowaną poważną inwestycję tj. poprawienie orynnowania kościoła, zabezpieczenie dachu przed gołębiami oraz pomalowanie całej naszej świątyni na zewnątrz. Mile widziani sponsorzy.
 14. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję dla potrzebujących pomocy ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii z dopiskiem „Caritas”.
 15. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za zwiększone ofiary na tacę oraz wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Dziękuję za anonimową ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 17.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką i dewocjonalia oraz Biblię dla dzieci na pamiątki komunijne.
 18. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 19. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: Barbarę Kostarską-Pacyna i Feliksę Jarosz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…