Ogłoszenia Parafialne – 21.02.2021 r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną oraz śpiewem suplikacji o ustanie koronawirusa.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła
  • w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy wieczornej
  • w sobotę – o godz. 19.00 Msza Święta o uzdrowienie organizowane przez Odnowę w Duchu Świętym.
 3. W Niedzielę II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom “Ad gentes”. Zbiórka do puszek dla misjonarzy.
 4. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 5. 14 marca, w IV Niedzielę Wielkiego Postu, początek Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy (17.03.) włącznie. Rekolekcję będzie głosił Ojciec Duchowny Dekanatu O. Stanisław Piętka – franciszkanin.
 6. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż do adoracji oraz puszka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Krzyż w czasie pandemii adorujemy przez ukłon i modlitwę.
 7. Kończymy wizyty duszpasterskie. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w swoim domu, zapraszamy w najbliższą środę na godz. 18.00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na modlitwę w intencji mieszkańców. Dziękuję wszystkim osobom, które w ostatnią środę przekazały ofiary na parafię. Bóg zapłać.
 8. Program kolędy: 22.02. – w poniedziałek – od 16.30 ul. Sienkiewicza 8 oraz indywidualne zaproszenia.
 9. Dziękujemy kierowcom, którzy w minionym tygodniu przyszli z pomocą kapłanom; Edwardowi Krupińskiemu i Grzegorzowi Bacha.
 10.  W okresie pandemii Caritas parafialny nieprzerwanie pomaga osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Tradycyjnie przy ołtarzu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony kosz na pomoc dla potrzebujących.
 11. W ostatnim tygodniu rozpoczęliśmy remont kancelarii parafialnej. Remont prowadzi Pan Grzegorz – nasz organista.
 12. Do kościoła zostały zakupione wielkopostne świece ołtarzowe oraz zostały wyprane pozostałe ornaty mszalne.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na Niedzielę. Bóg zapłać.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy, modlitewniki oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian śp. Zbigniewa Wardzińskiego, Stanisławę Kraśniewską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…