Ogłoszenia Parafialne – 17.03.2024 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu w naszej parafii początek Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje głosi ks. Bartłomiej Pergoł Notariusz Kurii Warszawskiej. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci z klas komunijnych, a o godz. 17.30 Gorzkie Żale z modlitwą o pokój dla Ziemi Świętej i Ukrainy.
 2. W tym tygodniu
  • we wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek – o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci a po Mszy o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy
  • w sobotę – o godz. 19.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie z Odnową w Duchu Świętym
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia palm. Po Mszach zbiórka dla Kariny z Bożej Woli chorej na nowotwór przez wolontariuszy “Razem możemy więcej!”
 4. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś na wszystkich Mszach Świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 dla dzieci ze szkół podstawowych, o godz. 10.00 i 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży ze szkół średnich i młodzieży studiującej i pracującej. W czasie rekolekcji nabożeństwo z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej o godz. 16.30.
 5. W dniu 25 marca (poniedziałek) podczas Mszy Św. o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się przyrzeczenie i odnowienie przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
 6. W okresie Wielkiego Postu na końcu kościoła jest wystawiony Krzyż do adoracji z puszką na kwiaty do Grobu Pańskiego. A przy ołtarzu Bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego kosz na żywność, środki czystości i słodycze na paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Z tyłu kościoła jest wywieszona tablica z tzw. “Jajeczkami” kartkami na prezenty na Wielkanoc dla dzieci z podaną płcią i wiekiem dzieci. Serdeczne Bóg zapłać za paczki i “Jajeczka” wszystkim ofiarodawcom.
 7. Po Mszach p. Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia oraz świece Caritas na stół Wielkanocny i palmy na Niedzielę Palmową.
 8. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Sławomir Gołębiewski, Mieczysława Felczak i Jadwiga Sandomierska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…