Ogłoszenia Parafialne – 16.08.2020 r.

 1. Dziś  XX Niedziela Zwykła.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Jacka, Kapłana,
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła,
  • w piątek – Wspomnienie Św. Piusa X, Papieża,
  • w sobotę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 4. W Niedzielę – XXI Niedziela Zwykła
 5. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 6. W dniach 19-23.08.br. odbędzie się parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry pod duchową opieką ks. Proboszcza. Wyjazd 19.08 w środę po Mszy Świętej o godz. 6.00. Pielgrzymi proszą o modlitwę -zapewniając o pamięci modlitewnej dla parafii.
 7. 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 miała miejsce procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji.
 8. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Bóg zapłać.
 9. W minionym tygodniu Pan Grzegorz (nasz organista) rozpoczął malowanie lewej antresoli oraz wykosił trawę, zrobił opryski i usunął uschłe bukszpany. Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Panom Trzcińskim za opielenie drogi do kapliczki Matki Bożej.
 11. Pod koniec sierpnia rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 12.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy.
 13.  Dziękujemy Paniom Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.