Ogłoszenia Parafialne – 14.03.2021 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu –  początek Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii, które potrwają do środy (17.03.) włącznie. Rekolekcje głosi Ojciec Duchowny Dekanatu O. Stanisław Piętka – franciszkanin.
 2. W tygodniu:
  • poniedziałek – środa: Rekolekcje Wielkopostne, Msze o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Przed Mszą o godz. 17.00 śpiew suplikacji o ustanie koronawirusa. Codziennie okazja do spowiedzi na 30 min przed Mszami;
  • w piątek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy wieczornej.
 3. W Niedzielę V Niedziela Wielkiego Postu.
 4. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania maseczkami ust i nosa oraz o zachowanie bezpiecznego dystansu.
 6. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż do adoracji oraz puszka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Krzyż w czasie pandemii adorujemy przez ukłon i modlitwę.
 7. 25 marca o godz. 18.00 spotkanie dzieci i rodziców klas komunijnych, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas której dzieci otrzymają srebrne łańcuszki z medalikami. Na Mszy o 18.00 osoby chętne będą mogły przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 8.  W okresie pandemii Caritas parafialny nieprzerwanie pomaga osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Tradycyjnie przy ołtarzu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony kosz na pomoc dla potrzebujących.
 9. Dziękuję za kolejne ofiary na kościół przekazywane w kopertach na tacę. Bóg zapłać.
 10. W tym roku  nasza parafia przeżywa 25 lecie powołania do istnienia.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy, modlitewniki oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia. Od dzisiejszej Niedzieli możemy nabyć świece Caritas na stół Wielkanocny.
 12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy nasze parafianki: śp. Krystynę Tomaszewską i Danutę Górską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.