Ogłoszenia Parafialne – 11.02.2024 r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła.  XXXII Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii na Mszy o godz. 13.00 Msza w intencji chorych parafian, będzie możliwość uzyskania Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy o przywiezienie chorych i niepełnosprawnych na tę Mszę. 
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Odnową w Duchu Świętym
  • w środę – Popielec, początek Wielkiego Postu. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy błogosławieństwo i posypanie głów popiołem. 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra.
  • w piątek – Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci i po Mszy wieczornej dla dorosłych
 3. W dniach od 11 do 17 lutego 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 4. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych. O godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej oraz śpiewem Suplikacji. Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 5. 25 lutego w II Niedzielę Wielkiego Postu – Ad Gentes to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Dla naszej parafii to czas Wizytacji Kanonicznej ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 6. W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie w naszej parafii.
  • w poniedziałek 12.02. od godz. 16.30 ul. Poniatowskiego domki od 15 do 21c oraz ul. Narutowicza przy “Orlenie” nowe bloki
  • we wtorek   13.02 od 16.30 – zgłoszenia indywidualne                          
  • Dziękujemy kierowcom za podwiezienie kapłanów do oczekujących: Agnieszce Ciski, Romanowi Olejnikowi, Tadeuszowi Paczesnemu, Bartłomiejowi Jastrzębskiemu, Łukaszowi Rzewuskiemu, Rafałowi Kobieradzkiemu, Agnieszce Słowińskiej, Markowi Dunajewskiemu. Bóg zapłać.
 7. W Środę Popielcową 14 lutego o godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie i zapisy na przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej. Obecność zainteresowanych obowiązkowa ze względów organizacyjnych. 
 8. W piątek po Drodze Krzyżowej (dla dorosłych) spotkanie grupy biblijnej z ks. Pawłem.
 9. Dziękuję Panu Włodzimierzowi i Pani Marii za posprzątanie terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 10. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia, albumy…
 11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Jan Wołowczyk i Marianna Wojtyka, polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…