Ogłoszenia Parafialne – 10.12.2023 r.

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje głosi salezjanin ks. Prof. Henryk Skorowski. Każdego dnia okazja do spowiedzi – w Niedzielę na każdej Mszy a w poniedziałek i wtorek na Mszach o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Ofiary złożone w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą na Salezjański Ośrodek kształcenia i studiów w Łomiankach.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 4. Za tydzień III Niedziela Adwentu. Tzw. Niedziela “Radości” gdzie fiolet zastępuje róż.
 5. Od 17 do 24 grudnia dni bezpośrednio przygotowujące do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
 6. Przez cały okres Adwentu od poniedziałku do soboty “Roraty”, czyli poranna Msza Św. do Matki Bożej o godz. 7.00.  Na Roraty zapraszamy dzieci z serduszkami za dobre uczynki. Które będą posłaniem w żłóbku dla dzieciątka Jezus. Codziennie jedno z serduszek będzie losowane – przewidziane nagrody jak w latach ubiegłych. Wyjątkowo w rekolekcje 11 i 12 grudnia Roraty o godz. 8.00.
 7. Wychodząc z kościoła możemy zabrać z tablicy na końcu kościoła tradycyjne  “Gwiazdeczki”- karteczki z podanym wiekiem i płcią  dzieci na paczki świąteczne. Przy ołtarzu Bł. Stefana Wyszyńskiego jest też wystawiony kosz na żywność, słodycze oraz kosmetyki i chemię gospodarczą na paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za pierwsze “Gwiazdeczki”. Bóg zapłać.
 8. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe połączone z modlitwą o pokój dla Ukrainy i Ziemi Świętej oraz śpiewem Suplikacji. W rekolekcje Nabożeństwo o godz. 16.30.
 9. Spotkanie bierzmowanych w piątek 15.12. o godz. 16.00 grupa F.
 10.  W piątek 15.12. o godz. 20.00 – katecheza dla dorosłych.
 11. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne.
 12. W dniu 18 grudnia br. do godz. 14.00 na parkingu za figurą Jana Pawła II, będą zbierane przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw “Pro Missio” zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na pomoc dla Misji. 
 13. Pan organista Grzegorz roznosi nadal opłatki po domach. Możemy też nabyć opłatki u P. Grzegorza po każdej Mszy Świętej.
 14. Po Mszach P. Kościelny rozprowadza m.in. kalendarz na 2024 rok ze stroną poświęconą kościołowi w Passie. W sprzedaży są jeszcze świece Caritas na Święta Bożego Narodzenia (Stół Wigilijny)
 15. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Janusz Włudarzewski i Jan Wasążnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…