Ogłoszenia parafialne – 05.05.2020 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza. Dziś także rocznica Konstytucji 3 Maja, święto narodowe. Obchodzimy również Dzień Emigranta oraz I-szą Niedzielę Miesiąca. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy Św. 59 osób. 
 3. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Wspomnienie Św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków i hutników,
  • w środę –  Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  • w piątek – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski,
  • w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy.
 4. W Niedzielę – V Niedziela Wielkanocy
 5. Od 11 marca do odwołania, w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju i czerwcu połączone z nabożeństwami Majowymi i Czerwcowymi Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować członkom Żywego Różańca i innym osobom za codzienną modlitwę podczas tego nabożeństwa.
 6. W maju codziennie o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe w naszym kościele, a o godz. 19.00 w kościele w Passie. Prosimy o przystrojenie wszystkich kapliczek na terenie parafii, a tam, gdzie to możliwe o tradycyjne majówki z zachowaniem wymogów epidemiologicznych.
 7. Ze względu na przedłużający się czas pandemii koronawirusa w Polsce, zostaje odwołany w naszej  parafii termin I-szych Komunii Św. i Rocznicy. I-sze Komunie Święte zostają przeniesione na 11 i 18 października, a Rocznica – na 25.10. Jest możliwość wyboru terminu, dogodnego dla dzieci komunijnych – zgłoszenia wyboru terminu będą przyjmowane od czerwca.
 8. W naszej parafii trwa budowla schodów do kościoła i przebudowa wejścia do naszej świątyni. Prace są wykonywane ze względu na wcześniejszy zakup granitu na schody oraz zadatkowanie prac. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze montaż 5 kolejnych okien do kościoła w Passie – również zadatkowanych przed pandemią koronawirusa.
 9. Dziękuję parafianom z Passu za ufundowanie świecznika pod paschał na święta. Bóg zapłać.
 10. Parafialny Caritas nadal prowadzi akcję pomocy dla potrzebujących ze względu na pandemię koronawirusa. Możemy składać ofiary pieniężne do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła lub wpłacać na konto parafii na pomoc dla najbardziej potrzebującym w czasie pandemii z dopiskiem „Caritas”. W ostatnim tygodniu zostały przekazane paczki żywnościowe dla 10 rodzin z naszej parafii oraz potrzebujących z sąsiednich parafii, gdzie nie jest prowadzona akcja pomocy.
 11. Dziękuję parafianom i osobom uczęszczającym do naszego kościoła za wpłaty na konto parafii i przekazane osobiście ofiary na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać.
 12.  Są wolne intencje mszalne.
 13. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia w tym książka “Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”.
 14. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę i uroczystości Majowe. Bóg zapłać.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych parafian: śp. Zbigniewa Jasińskiego, Kazimierę Sobczyńską, Jacka Ołubek… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……