Ogłoszenia parafialne – 8.12.2019 r.

 1. Dziś  II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie. Dziś święto patronalne młodzieży żeńskiej.
 2. Po Mszach przed kościołem kwesta na pomoc dla 12-sto letniego Macieja Antoszkiewicza chorego na autyzm i upośledzenie psycho-ruchowe.
 3. W tym tygodniu: w piątek – Wspomnienie Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, a w sobotę – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 4. Za tydzień III Niedziela Adwentu – początek rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Msze Święte w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek. Rekolekcje głosić będzie Orionista ks. Michał Szwemin – pracownik Kurii Rzymskiej.
 5. Roraty w okresie Adwentu w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece, a dzieci wzorem ubiegłego roku przynoszą serduszka za dobry uczynki, które będą posłaniem dla Dzieciątka Jezus. Codziennie dzieci będą też brać udział w losowaniu figurek Jezusa. 
 6. 12 grudnia (w czwartek) do godz. 13.00 zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z boku kościoła – na parkingu od ul. Powstańców, na pomoc dla Polskich Misjonarzy pod hasłem “Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. 
 7. Przez cały Adwent możemy włączyć się w akcję pomocy na Święta potrzebującym. Z tyłu kościoła mamy tradycyjnie “Gwiazdeczki” – kartki z podanym wiekiem i płcią dzieci, którym możemy zapewnić paczkę pod choinkę. Przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze, słodycze i chemię na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. W dniach 13-14 grudnia (piątek i sobotę) parafialny Caritas będzie zbierał produkty w sklepie Inter-Marche w Błoniu na paczki dla potrzebujących. Dziękuję za pierwsze “gwiazdeczki” i paczki. Bóg zapłać. “Gwiazdeczki” i pomoc dla potrzebujących przynosimy do środy 19 grudnia włącznie.
 8. Jako parafia włączyliśmy się w misję “Zeszyt dla Dziecka” oo. Franciszkanów z Krakowa na rzecz pomocy 400 Domom Dziecka w całej Polsce – czyli jednego w każdym powiecie. Do akcji pomocy możemy włączyć się przez zakup bransolet z koralików wykonanych przez dzieci. Bransolety rozprowadza po Mszach Pan Kościelny. Po pierwszej Niedzieli zostały jeszcze 2 bransolety. Bóg zapłać.
 9. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o godz. 18.00 – grupa  D, w środę o godz. 17.00 – grupa E,  a w piątek o godz. 16.00 – grupa F.
 10. W tym tygodniu został zakończony generalny remont pokoju gościnnego dla rekolekcjonistów z łazienką oraz zakupione zostały oświetlenie i tapczan do pokoju gościnnego. W planach remont kancelarii i korytarzy przy niej oraz poprawienie rynien i dachu kościoła.
 11. Na przełomie czerwca i lipca 2020 roku jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zainteresowanych po Mszach zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz.
 12. Pan Grzegorz – nasz Organista – roznosi jeszcze opłatki na stół wigilijny.
 13. Pan Kościelny sprzedaje świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary za świece są przeznaczone dla potrzebujących na świąteczne paczki w Archidiecezji i naszej parafii. Wystawa dostępnych wzorów świec pod obrazem Pana Miłosiernego.
 14. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, różańce i książki oraz kalendarze na 2020 rok. Polecamy też na Święta Bożego Narodzenia albumowe wydanie Kolęd z modlitwami przy stole oraz podaniem zwyczajów świątecznych.
 15.  Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.