Ogłoszenia parafialne – 1.12.2019 r.

 1. Dziś   I Niedziela Adwentu i I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna w kościele. Taca na pokrycie zadłużenia parafialnego i kościoła w Passie.
 2. W tym tygodniu: we wtorek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Kapłana, w piątek – I-szy Piątek Miesiąca i okazja do spowiedzi od godz. 17.00, w sobotę – o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca.
 3. Za tydzień II Niedziela Adwentu.
 4. Roraty w okresie Adwentu w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece, a dzieci wzorem ubiegłego roku przynoszą serduszka za dobry uczynki, które będą posłaniem dla Dzieciątka Jezus. Codziennie dzieci będą też brać udział w losowaniu figurek Jezusa. 
 5. 15 grudnia, w III Niedzielę Adwentu początek rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Msze Święte w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek. Rekolekcje głosić będzie Orionista ks. Michał Szwemin pracownik Kurii Rzymskiej.
 6. 12 grudnia, w czwartek do godz. 13.00 zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z boku kościoła na parkingu od ul. Powstańców na pomoc dla Polskich Misjonarzy pod hasłem “Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. 
 7. Od dzisiejszej Niedzieli przez cały Adwent możemy włączyć się w akcję pomocy na Święta potrzebującym. Z tyłu kościoła mamy tradycyjnie “Gwiazdeczki” – kartki z podanym wiekiem i płcią dzieci, którym możemy zapewnić paczkę pod choinkę. Przy ołtarzu Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze, słodycze i chemię na paczki świąteczne dla najbiedniejszych parafian. W dniach 13-14 grudnia (piątek i sobotę) parafialny Caritas będzie zbierał produkty w sklepie Inter-Marche w Błoniu na paczki dla potrzebujących.
 8. Od dzisiejszej Niedzieli jako parafia włączamy się w misję “Zeszyt dla Dziecka” oo. Franciszkanów z Krakowa na rzecz pomocy 400 Domom Dziecka w całej Polsce – czyli jednego w każdym powiecie. Do akcji pomocy możemy włączyć się przez zakup bransolet z koralików wykonanych przez dzieci. Bransolety rozprowadza po Mszach Pan Kościelny.
 9. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek – godz. 18.00 – grupa  A, środa – godz. 17.00 – grupa B, piątek – godz. 16.00 – grupa – C.
 10. Dziękuję Państwu Jolancie i Romanowi Siemińskim za 1000 zł, a Panu Andrzejowi Biskupskiemu za 500 zł. na ławki. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 11. W tym tygodniu został zakończony generalny remont toalety przy kancelarii dla interesantów, przeprowadzony przez P. Grzegorza – naszego organistę. W planach remont pokoju gościnnego dla rekolekcjonistów z łazienką, kancelarii i korytarzy przy niej oraz poprawienie rynien i dachu kościoła.
 12. Na przełomie czerwca i lipca 2020 roku jest planowana 14 dniowa pielgrzymka autokarowa do Serbii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Zainteresowanych po Mszach zaprasza do zakrystii ks. Proboszcz.
 13. Pan Grzegorz, nasz Organista roznosi opłatki na stół wigilijny.
 14. P. Kościelny sprzedaje świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary za świece są przeznaczone dla potrzebujących na świąteczne paczki w Archidiecezji i naszej parafii. Wystawa dostępnych wzorów świec pod obrazem Pana Miłosiernego.
 15. Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, różańce i książki oraz kalendarze na 2020 rok. Polecamy też na Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia albumowe wydanie Kolęd
 16.  Dziękujemy Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.