Ogłoszenia Parafialne – 23.02.2020 r.

 1. Dziś VII Niedziela Zwykła. Na wszystkich Mszach gościć będziemy Zespół z Czeremszyna na Ukrainie, który zapewni oprawę muzyczną Mszy. Po Mszach krótki koncert Zespołu oraz zbiórka dla dzieci osieroconych z Tarnopola.
 2. W tym tygodniu:
  • w środę – Środa Popielcowa – Wielki Post, Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. Na każdej Mszy posypanie głów popiołem.
  • w piątek –  Drogi Krzyżowe: o godz. 17.30 dla dzieci oraz o 18.30 dla dorosłych. Kolejny dzień dziękczynienia za Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.
 3. W Niedzielę – I Niedziela Wielkiego Postu – I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych i osób represjonowanych przez komunistyczny aparat terroru, a następnie złożenie wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej. Po Mszy o godz. 13.00 i uroczystościach patriotycznych pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Taca na potrzeby parafialne.
 4. W dniach 23-29 lutego będziemy przeżywali 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: “Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
 5. W najbliższą Środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuję post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i wszelkich zabaw oraz ograniczenie się do jednego posiłku do syta i ewentualnie dwóch lekkich.
 6. W piątek pierwsze Drogi Krzyżowe. W naszej parafii przez cały Wielki Post – Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele po Mszy o godz. 13.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 7. W sobotę 29 lutego o godz. 19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie organizowana przez Odnowę w Duchu Świętym.
 8. Od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie. By umożliwić udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, nie będzie w naszej parafii Mszy o godz. 11.30 i 13.00.
 9. W minionym tygodniu był prowadzony remont klatki schodowej na chór oraz sam chór w kościele. W tym tygodniu zostały zamówione kolejne okna do kościoła w Passie.
 10. W tym roku z posługi kapłanów – wspólnej modlitwy podczas wizyt duszpasterskich – kolędy, skorzystało 71,5% rodzin z naszej parafii. (najmniejszy procent przyjmujących był w nowych blokach Błonia i Passu poniżej 50% – największy na wioskach ok. 90%).
 11. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
  • piątek 28 lutego o godz. 16.00 – grupa C i F
  • poniedziałek 2 marca o godz. 18.00 – grupa A i D
  • środa 4 marca o godz. 17.00 – grupa B i E
 12. Pierwsze spotkanie organizacyjne i zapisy dla młodzieży klas 8 szkoły podstawowej pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 1 marca w Niedzielę o godz. 19.00 w kościele. Jest to jedyny termin zapisów na kolejny dwuletni cykl przygotowania do tego sakramentu. Po tym terminie nie będzie już zapisów, dlatego prosimy powiadomić ósmoklasistów z terenu parafii.
 13. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 14. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 15. W dniach 27 czerwca – 10 lipca br. jest planowana 14-dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Program na stronie internetowej parafii tutaj i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 16. Od 30 kwietnia do 3 maja br. Grupa uczęszczająca na “Katechezy dla dorosłych” organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz tutaj. Zapisy u ks. Pawła.
 17.  Dziękuję za anonimową ofiarę 200 zł. na potrzeby parafialne. Bóg zapłać.
 18. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne.
 19. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia oraz książkę “Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii. Polecamy też albumy o Św. Józefie patronie rodzin, Św. Stanisławie Kostce patronie dzieci i młodzieży oraz Matce Bożej Częstochowskiej w sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 20. Dziękujemy P. Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.