Ogłoszenia parafialne – 16.02.2020 r.

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła. Po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych
 2. W tym tygodniu:
  • w sobotę – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła
 3. W Niedzielę – VII Niedziela Zwykła. Na wszystkich Mszach gościć będziemy Zespół z Czeremszyna na Ukrainie, który zapewni oprawę muzyczną Mszy. Po Mszach krótki koncert Zespołu oraz zbiórka dla dzieci osieroconych z Tarnopola.
 4. 11 lutego przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. 77 osobom został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Dziękuję Scholi, Caritasowi, wolontariuszom oraz osobom, które przywiozły chorych do kościoła za pomoc w zorganizowaniu tego dnia w naszej parafii. Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu został dokończony remont zakrystii oraz zostały zakupione meble do zakrystii, oraz pokoju rekreacyjnego, z którego korzysta w każdą niedzielę ks. Rajmund. W planach remont klatek schodowych do obu antresol w kościele, dokończenie malowania ścian wewnątrz świątyni, a na zewnątrz wybudowanie schodów do kościoła z podjazdem dla niepełnosprawnych oraz poprawienie rynien i odnowienie całego kościoła. W planach również instalacja kolejnych okien do kościoła w Passie.
 6. Osoby, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie oraz parafian z nowo powstałych ulic, prosimy o indywidualne umówienie się z kapłanami na wizytę duszpasterską.
 7. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
  • piątek 28 lutego godz. 16.00 – grupa C i F
  • poniedziałek 2 marca godz. 18.00 – grupa A i D
  • środa 4 marca godz. 17.00 – grupa B i E
 8. Pierwsze spotkanie organizacyjne i zapisy dla młodzieży klas 8 szkoły podstawowej, pragnących przystąpić do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 1 marca w Niedzielę o godz. 19.00 w kościele. Jest to jedyny termin zapisów na kolejny dwuletni cykl przygotowania do tego sakramentu. Po tym terminie nie będzie już zapisów, dlatego prosimy powiadomić ósmoklasistów z terenu parafii.
 9. Od 22 do 29 marca br. w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne – drugie w historii parafii połączone z Rekolekcjami Wielkopostnymi. Misje poprowadzi ks. Dariusz Kowalski.
 10. W Niedzielę 22 marca o godz. 13.00 planowane jest Bierzmowanie, które udzieli naszej młodzieży ks. Kardynał Kazimierz Nycz. Osoby dorosłe, które pragną przystąpić do Bierzmowania, są proszone o zapisy u ks. Pawła.
 11. W dniach 27.06 – 10.07.2020 roku jest planowana 14-dniowa pielgrzymka autokarowa do krajów bałkańskich. Program na stronie internetowej parafii TUTAJ i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.
 12. Od 30 kwietnia do 3 maja br. Grupa uczęszczająca na “Katechezy dla dorosłych” organizuje pielgrzymkę na Białoruś. Szczegółowe informacje w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz TUTAJ. Zapisy u ks. Pawła.
 13. W tym tygodniu zostały zamontowane dalsze tabliczki ofiarodawców ławek – dar Pana Cezarego Sibińskiego. Bóg zapłać. Dziękuję też Panom Ciesielskim za ofiarę 500 zł na ławkę. Bóg zapłać.
 14.  W piątek 21 lutego po Mszy o godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację przed Najświętszym Sakramentem.
 15. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę, albumy, książki i modlitewniki, różańce. Szczególnie polecamy nowość z serii „Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii.
 16. Dziękujemy P. Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 17. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych naszych parafian: Halinę Żukowską i Bogdana Ogrodowskiego. Polecamy zmarłych modlitwom parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…