Ogłoszenia parafialne – 13.10.2019 r.

 1. Dziś  XXVIII Niedziela Zwykła.  XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy!” ze zbiórką do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z parafii Świętej Trójcy do naszej.
 2. Od dzisiejszej Niedzieli w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć przyjmowane są Wypominki za naszych bliskich zmarłych: „jednorazowe” – czytane z modlitwą 1 i 2 listopada, „roczne” – czytane z modlitwą w każdą Niedzielę przez najbliższe 12 miesięcy o godz. 11.00 oraz dodatkowo możemy zamówić Mszę Świętą zbiorową odprawianą w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00. Pierwsza już 7. 11. br.
 3. W tym tygodniu: we wtorek – Wspomnienie Św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła; w środę – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika, 41 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II; w piątek – Święto Św. Łukasza Ewangelisty, dzień pracowników Służby Zdrowia; w sobotę – Wspomnienie Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika po Mszy wieczornej adoracja relikwii Błogosławionego.
 4. Za tydzień XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna. Taca na Misje Św. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 5. W sobotę 19.10. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przeżywać będziemy Jubileusz 50-lecia Kursu Lektorskiego w naszej Archidiecezji oraz promocję nowych lektorów. Na  Mszy Św. o godz. 11.00 posługę lektorską otrzyma dwóch naszych ministrantów: Dominik Hołdak i Szymon Skorupski. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości, a zwłaszcza promowanych przez te 50 lat lektorów. Prosimy też o modlitwę w intencji nowych Lektorów, aby z mocą i owocnie proklamowali Słowo Boże.
 6. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 18.30, a w Niedziele o godz. 17.30.
 7. Po Mszach Świętych zachęcamy do obejrzenia wystawy prac uczniów ze Szkoły podstawowej nr 1 w Błoniu im. Mikołaja Kopernika w kaplicy Św. Judy Tadeusza. Tematem prac jest Krzyż – znak naszej wiary. Jednocześnie gratulujemy pomysłu gronu pedagogicznemu na temat prac, a uczniom pięknie wykonanych krzyży z różnych materiałów.  
 8. Spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań:  poniedziałek, godz. 18.00 – grupa D; środa, godz. 17.00 – grupa B; piątek – godz. 16.00 – grupa C.
 9. Do końca roku zostaną wymienione wszystkie ławki w kościele – jeszcze 24 sztuki. Koszt jednej to 1000 zł. Dziękuję za kolejną anonimową ofiarę na nową ławkę. Bóg zapłać. Mile widziani kolejni fundatorzy. Przy okazji pragnę podziękować stolarzowi P. Grzegorzowi Bartosik z naszej parafii za solidne i terminowe wykonanie nowych ławek w cenie 1000 zł. za sztukę. W najbliższym czasie na niektórych ławkach pojawią się tabliczki z nazwiskami fundatorów. Nasze dotychczasowe ławki są w ramach pomocy gratisowo przekazywane do parafii w Rokitnie, gdzie po odnowieniu dalej będą służyć wiernym. Pięć ławek zostało przekazanych do kościoła w Passie.
 10. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne zarówno rano jak i wieczorem. Mszę możemy ofiarować czy za żywych , czy za zmarłych. Zachęcamy też do modlitwy w intencjach naszych bliskich zmarłych w Mszach gregoriańskich, zapewniających zbawienie tym którzy odeszli do Pana.
 11. Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, drewniane różańce, różańce w formie bransolet, modlitewnik codzienny, książki oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 12. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.  Bóg zapłać.