Ogłoszenia parafialne – 20.10.2019

 1. Dziś  XXIX Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna. Taca na Misje Św. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych.
 2. W zeszłą Niedzielę przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, Chodźmy!” ze zbiórką do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy do puszek: w kościele parafialnym  – 3107 zł, w Passie – 233 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. W zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach przyjęć przyjmowane są  Wypominki za naszych bliskich zmarłych: „jednorazowe” – czytane z modlitwą 1 i 2 listopada, „roczne” – czytane z modlitwą w każdą Niedzielę przez najbliższe 12 miesięcy o godz. 11.00 oraz dodatkowo możemy zamówić Mszę Świętą zbiorową odprawianą w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00. Pierwsza już 7. 11 br.
 4. W tym tygodniu:  we wtorek – Wspomnienie Św. Jana Pawła II, Papieża, po Mszy wieczornej adoracja relikwii Papieża, w sobotę – o godz. 19.00 Msza Św. o uzdrowienie, poprowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 5. Za tydzień XXX Niedziela Zwykła. Na Mszy o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji ks. Prałata Tadeusza Jaworskiego z racji imienin.
 6. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 18.30, a w Niedziele o godz. 17.30.
 7. Po Mszach Świętych zapraszamy do kaplicy Św. Judy Tadeusza, aby obejrzeć wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Błoniu im. Mikołaja Kopernika. Tematem prac jest Krzyż – znak naszej wiary. Dziś ostatni dzień wystawy. Jednocześnie gratulujemy pomysłu gronu pedagogicznemu o temacie prac, a uczniom – pięknie wykonanych krzyży z różnych materiałów. Uczniowie otrzymają od ks. Proboszcza okolicznościowe albumy.
 8. Spotkania formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Porządek spotkań: piątek – grupa F (godz. 16.00).
 9. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne – zarówno rano, jak i wieczorem. Mszę możemy ofiarować czy za żywych i za zmarłych. Zachęcamy też do modlitwy w intencjach naszych bliskich zmarłych w Mszach gregoriańskich, zapewniających zbawienie tym, którzy odeszli do Pana.
 10.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką, drewniane różańce, różańce w formie bransolet, modlitewnik codzienny, książki oraz kalendarze na rok 2020 – Maryjny i Wileński.
 11.  Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.  Bóg zapłać.