Ogłoszenia parafialne – 07.07.2019 r.

  1. Dziś 14 Niedziela Zwykła – 1-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Procesja Eucharystyczna. Taca na potrzeby parafii i kościoła w Passie.
  2. W tym tygodniu:  w poniedziałek Wspomnienie Św. Jana z Dukli, Kapłana, w czwartek Święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy, w piątek Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika, w sobotę Wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy o godz. 18.00 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z naszej parafii do parafii Świętej Trójcy.
  3. Za tydzień XV Niedziela Zwykła.
  4. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
  5. W  miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 będzie Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie zamiast Mszy o godz. 10.00 będzie Msza o godz. 11.00.
  6. W imieniu pielgrzymów do Włoch dziękuję za pamięć modlitewną. Każdego dnia pamiętaliśmy w modlitwie za parafię.
  7. Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku i ilustrowaną Biblię do dzieci. Mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem”, którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
  8. Dziękuję Paniom Mariom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.  Bóg zapłać.