Ogłoszenia Parafialne – 28.02.2021 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Dzieła pomocy misjonarzom “Ad gentes”. Zbiórka do puszek dla misjonarzy. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną oraz śpiewem suplikacji o ustanie koronawirusa.
 2. W tygodniu:
  • w środę – Święto Św. Kazimierza, Królewicza
  • w piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy wieczornej. I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od 17.00
  • w sobotę – o godz. 8.00 Msza Święta w int. Kół Żywego Różańca
 3. W Niedzielę III Niedziela Wielkiego Postu. I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców klas komunijnych. Taca na potrzeby parafii.
 4. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 5. 14 marca, w IV Niedzielę Wielkiego Postu początek Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy (17.03.) włącznie. Rekolekcję będzie głosił Ojciec Duchowny Dekanatu O. Stanisław Piętka, franciszkanin.
 6. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż do adoracji oraz puszka na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Krzyż w czasie pandemii adorujemy przez ukłon i modlitwę.
 7. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. W tym roku, licząc z osobami, które złożyły ofiary po środowych i niedzielnych nabożeństwach, księży po „Kolędzie” przyjęło około 20% mieszkańców parafii. 
 8.  W okresie pandemii Caritas parafialny nieprzerwanie pomaga osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za ofiary składane do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Tradycyjnie przy ołtarzu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony kosz na pomoc dla potrzebujących.
 9. W tym roku  nasza parafia przeżywa 25 lecie powołania do istnienia.
 10. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję, przygotowanie kościoła na Niedzielę. Bóg zapłać.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: albumy, modlitewniki oraz prasę katolicką i inne dewocjonalia.
 12. Przypominamy o obowiązku zakrywania maseczkami ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.