Ogłoszenia parafialne – 15.03.2020 r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 11.30 Msza w intencji ks. Proboszcza – imieninowa. Odwołane spotkanie dla rodziców i dzieci klas komunijnych, które miało nastąpić po Mszy o godz. 11.30.
 2. Tydzień temu była przeprowadzona zbiórka do puszek dla misjonarzy. Zebraliśmy razem 3 595 zł. Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu:
  • w czwartek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • W Niedzielę – IV Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela radości – fiolet zastępuje kolor różowy.
 4. Zgodnie z komunikatem Episkopatu Polski, dotyczącym sytuacji epidemicznej w Polsce zostały odwołane w naszej parafii Misje i Bierzmowanie młodzieży oraz szkolne rekolekcje Wielkopostne. Misje parafialne wstępnie są przeniesione na październik br. A Bierzmowanie na termin późniejszy – będzie ustalony z ks. Kard. Kazimierzem Nyczem.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od 27 do 29 marca.
 6. Od 11 marca w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja, modlitwa różańcowa i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na Świecie. W piątki i Niedziele śpiew Suplikacji po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
 7. W związku z obecną sytuacją pandemii koronawirusa, spotkania w grupach zostają zawieszone. Dotyczy to młodzieży klas 8 szkoły podstawowej rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania oraz ministrantów.
 8. W naszej parafii przez cały Wielki Post – Drogi Krzyżowe dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych o godz. 18.30. W Niedziele o godz. 17.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.  
 9. W zakrystii są przyjmowane zapisy na karty wstępu na Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w Niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie. By umożliwić udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, tego dnia nie będzie w naszej parafii Mszy o godz. 11.30 i 13.00.
 10. W okresie Wielkiego Postu przy ołtarzu Bł. Prymasa Tysiąclecia jest wystawiony kosz na pomoc materialną, dla potrzebujących na Święta Wielkanocne. Do skarbony Caritasu przy wyjściu z kościoła możemy składać ofiary pieniężne na paczki świąteczne. Dziękujemy za pierwsze packi i  ofiary pieniężne. Bóg zapłać. Przy krzyżu adoracyjnym na końcu kościoła jest  wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Jezusa.
 11. W minionym tygodniu został przeprowadzony remont zadaszenia przed wejściem do kościoła, które zostało wykończenie wewnątrz boazerią w formie podbitki przez Pana Grzegorza i jego siostrzeńca. Bóg zapłać. Został też oczyszczony teren parafialny – przez Panów Włodzimierza i Waldemara. Bóg zapłać. W tym tygodniu został zakupiony granit na schody do kościoła, które zostaną wybudowana w najbliższym tygodniu.
 12. Dziękuję Panu Cezaremu Sibińskiemu za wykonanie mosiężnych płyt napisowych do popiersi ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki, znajdujących się przed kościołem oraz tabliczek na krzyż misyjny. Bóg zapłać. Płyty i tabliczki zostaną zamontowane w najbliższym czasie.
 13. Od 30.04. do 3.05. br. Parafia organizuje pielgrzymkę na Białoruś (zapisy u ks. Pawła), a od 27.06 do 10.07. br. roku pielgrzymkę autokarową do krajów bałkańskich (zapisy u ks. Proboszcza). Programy pielgrzymek na stronie internetowej parafii (TUTAJ i TUTAJ) i w gablocie przy wyjściu z kościoła. Są wolne miejsca. Na dziś, nie ma informacji odwołujących wyjazdy pielgrzymkowe.
 14. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką. Szczególnie polecamy nowy album o Prymasie Tysiąclecia oraz książkę “Wszystko o…” O kardynale Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia – pozycji, która powinna być w każdej rodzinie w naszej parafii. Polecamy też albumy o Św. Józefie patronie rodzin, Św. Stanisławie Kostce patronie dzieci i młodzieży oraz Matce Bożej Częstochowskiej. W sprzedaży również inne albumy i dewocjonalia.
 15. Od dzisiejszej Niedzieli możemy nabyć świece Caritasu na stół Wielkanocny. Wzory świec przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.