Ogłoszenia Parafialne – 9.08.2020 r.

 1. Dziś  XIX Niedziela Zwykła.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do puszek Caritas na rzecz rodziny znajdującej się ciężkiej sytuacji materialnej. Zebraliśmy 1 373 zł, które zostały przekazane rodzinie.  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • w poniedziałek – Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika
  • we wtorek –  Wspomnienie Św. Klary, Dziewicy
  • w piątek – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika
  • w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryii Panny. Msze Św. tak jak w Niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00 Po Mszach obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 5. W Niedzielę – XX Niedziela Zwykła.
 6. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 7. W dniach 19-23.08.br. odbędzie się parafialny wyjazd pielgrzymkowy na Węgry. Wyjazd 19.08 w środę po Mszy Świętej o godz. 6.00.
 8. Trwa w naszej parafii akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 9. Pod koniec sierpnia rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami.
 10. Przypominam, że kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki od 17.00 do 17.30 oraz we wtorki i piątki od 8.00 do 8.30.
 11. Dziękuję za anonimową ofiarę w wysokości 200 zł na remont kościoła. Bóg zapłać.
 12.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy.
 13. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.