Ogłoszenia parafialne – 9.06.2019 r.

 1. Dziś  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Taca na pokrycie zadłużenia za kościół w Passie i potrzeby parafii. Od jutra okres zwykły w kościele.
 2. Tydzień temu po Mszach była przeprowadzona zbiórka do specjalnych puszek na prowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zebraliśmy 743 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu: w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, we wtorek – Wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z kościoła Świętej Trójcy do naszego kościoła, w piątek – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
 4. Za tydzień 11 Niedziela Zwykła, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 5. W tym tygodniu były prowadzone prace porządkowe wokół kościoła i plebanii oraz prace elektryczne w kościele w Passie.
 6. 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku procesja wyruszy z parafii Świętej Trójcy do naszej. Proszę o udział w niej wszystkich grup parafialnych oraz dzieci komunijnych i rocznicowych w strojach komunijnych. Proszę też o kontakt osób, które przygotowują ołtarze na terenie naszej parafii.
 7. W planach na najbliższe miesiące jest dalsza wymiana ławek w parafialnym kościele, które zastąpią dotychczasowej. Koszt jednej to 1000 zł. Mile widziani kolejni fundatorzy.
 8. W naszej parafii nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Ze względu na Nabożeństwa kancelaria parafialna przez czerwiec jest czynna od 17.00 do 17.30.
 9. W tym tygodniu spotkania Bierzmowanych grupy D i E.
 10.  W  miesiącach wakacyjnych: w lipcu i sierpniu w Niedziele zmiana porządku nabożeństw. Zamiast Mszy o godz. 11.30 i 13.00 będzie Msza o godz. 12.00. A w kościele w Passie, zamiast Mszy o godz. 10.00 będzie Msza o godz. 11.00.
 11.  Dnia 22.06 po Mszy o godz. 8.00 (w intencji pielgrzymów) wyrusza dwutygodniowa parafialna pielgrzymka do Włoch.  
 12.  Po Mszach Pan kościelny rozprowadza prasę katolicką oraz album o Papieżu Franciszku i ilustrowaną Biblię do dzieci. Mamy też bestseller – książkę kard. Waltera Kaspera „ Świadek Miłosierdzia – moja podróż z Franciszkiem” którą możemy nabyć za dobrowolną ofiarę na nowe ławki do naszego kościoła.
 13.  Dziękuję paniom sprzątającym za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.