Ogłoszenia Parafialne – 9.05.2021 r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy Na Mszy o godz. 11,30 pierwsza grupa dzieci przystępuje do I-szej komunii.
 2. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych w kościele obowiązuje noszenie maseczek. W naszym kościele limit osób na Mszy od 3 maja to 60 osób.
 3. W tygodniu:
  • w czwartek – po Mszy o godz. 18.00, I-sza procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej na trasie z zeszłego roku
  • w piątek – Święto Św. Macieja Apostoła
 4. W Niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Pańskiego. Na Mszy o godz. 11.30 druga grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Św., a o godz. 13.00 trzecia grupa dzieci komunijnych.
 5. W poniedziałek i środę próba dzieci komunijnych z 16.05 z godz. 11.30, a we wtorek i czwartek próba dzieci komunijnych z 16.05 z godz. 13.00. W piątek po Mszy wieczornej spowiedź dzieci komunijnych i ich najbliższych.
 6. 30 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 11.30 Rocznica I-szej Komunii Świętej. Zapisy od dzisiejszej Niedzieli.
 7. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W maju będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 8. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas. Za ofiary jest zakupowana żywność dla rodzin potrzebujących pomocy na co dzień.
 9. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Jeśli okoliczności pozwolą połączymy tę Uroczystość z Misjami parafialnymi.
 10. Trwa nadal remont pomieszczeń mieszkalnych na plebanii, które nie były remontowane od ich powstania. Remont prowadzi Firma zewnętrzna z Łowicza.
 11. W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w tym do Medjugorie. Program znajduje się tutaj. Są jeszcze wolne miejsca, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 12. W październiku planowany jest wyjazd pielgrzymkowy “Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza.
 13.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy Maryjne oraz Biblie dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych. W sprzedaży nowość na rynku wydawniczym – album o Św. Józefie. Album wszechstronnie opisuje życie i świętość Opiekuna Świętej Rodziny na podstawie Biblii i Apokryfów. Zawiera też wiele modlitw do Świętego. Polecamy każdej rodzinie w roku Św. Józefa.
 14. Dziękujemy P. Marią za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 15. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Ewę Kołodziej i Bogdana Bożyka  Wieczny odpoczynek….