Ogłoszenia Parafialne – 9.04.2023 r.

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 6.00 Rezurekcja po Mszy procesja wokół kościoła, oraz o godz. 10.00, 11.30,  13.00 i 18.00.
 2. Tydzień temu po Mszach była zbiórka do puszek na potrzeby Ewangelizacyjne prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym min R.E.O. Zebraliśmy 906 zł.
 3. W tym tygodniu – Oktawa Wielkanocna
  • w poniedziałek – II Dzień Świąt Wielkanocnych – Msze jak w Niedziele o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Taca na KUL
  • we wtorek –  po Mszy o godz. 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu z Odnową w Duchu Świętym
  • w piątek –  Święto Chrztu Polski
  • w sobotę – o godz. 12.00 ks. Bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
 4. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego, Biała Niedziela. Początek Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszach puszka na Caritas
 5. Codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. W dniach 11 i 13 kwietnia w kinie Bajka w Błoniu o godz. 17.00 – film „Opiekun” – o Św. Józefie.
 7. Dziękujemy za paczki świąteczne dla potrzebujących i paczki dla dzieci. A młodzieży z Liturgicznej Służby Ołtarza i grupie Caritas za ich dostarczenie potrzebującym. Bóg zapłać.
 8. Dziękuję Państwu Lasoń z Passu za budowę Ciemnicy, a Panu Grzegorzowi (organiście) za budowę Grobu Pana Jezusa. Dziękuję Paniom Mariom za ukwiecenie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa oraz terenu wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 9. Po Mszach Pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia oraz nowy album „Święty Prymas” o Błog. Stefanie Wyszyńskim – opracowany przez biblistę ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego ze zdjęciami Ryszarda Rzepeckiego i Adama Bujaka możemy też zakupić inne albumy.
 10. Życzenia Świąteczne….
  “Zmartwychwstały Chrystus wskazuje ścieżki  nadziei, po których mamy iść razem, dążąc do świata bardziej sprawiedliwego i solidarnego” /Św. Jan Paweł II/
  Niech radość z wiary w zmartwychwstanie przenika naszą codzienność i będzie dla każdego niewyczerpanym źródłem nadziei, miłości i pokoju. Niech Zmartwychwstały Jezus napełni Wasze serca pokojem. Niech pokój i miłość zagości w rodzinie, Ojczyźnie i na świecie a szczególnie u naszych braci z Ukrainy.
  Życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
  ks. proboszcz Grzegorz Wieteska