Ogłoszenia Parafialne – 6.06.2021 r.

 1. Dziś X Niedziela Zwykła – I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Święto Dziękczynienia. Puszka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 2. W tygodniu:
  • w poniedziałek – Po Mszy wieczornej spotkanie dzieci rocznicowych.
  • we wtorek – Wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
  • w środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
  • w czwartek – Zakończenie oktawy Bożego Ciała, obrzęd błogosławieństwa wianków
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 10.00 Msza Święta w intencji Strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła. Można zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Nie ma postu. Po Mszy spowiedź dzieci rocznicowych i ich najbliższych.
  • w sobotę –  Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 3. W Niedzielę XI Niedziela Zwykła. O godz. 11.30 rocznica dzieci komunijnych drugiej grupy
 4. Dziękuję wszystkim biorącym udział w procesji Bożego Ciała oraz budowniczym ołtarzy: 1. Radzie Parafialnej, Grzegorzowi Bartosikowi, Marianowi Stachlewskiemu, Stanisławowi Piaseckiemu, Annie i Januszowi Tomasik, 2. Członkom Żywego Różańca, 3 i 4. Odnowie w Duchu Świętym P. Waldemarowi oraz P. Mika, P. Łęczyckiemu, Paniom Mariom oraz pozostałym osobom za kwiaty i dekoracje. Dziękuję dzieciom komunijnym i rocznicowym, bielankom, ministrantom, lektorom, Liturgicznej Służbie Panów i wszystkim grupom parafialnym.
 5. Od Bożego Ciała do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. O godz. 17.30 codziennie po Nabożeństwie Czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 6. W środę po Mszy Wieczornej spotkanie osób zainteresowanych wyjazdami pielgrzymkowymi w sierpniu i październiku br.
 7. Od 11.03.2020 r. do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie. W czerwcu będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 8. Dziękuję za nadal składane ofiary do puszek lub wpłacane na konto parafii z dopiskiem Caritas.
 9. W tym roku  nasza parafia przeżywa  25 lecie powołania do istnienia. Erekcja parafii miała miejsce 23 czerwca 1996 r. Uroczystość tę połączymy z Misjami parafialnymi od 20 do 23 czerwca br.
 10. Dziękuję Panu Grzegorzowi Ciesielskiemu z synem za uruchomienie oczka wodnego i wymianę pompy wodnej. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję Panu organiście za wykoszenie trawy wokół kościoła oraz zrobienie oprysków drzew i kostki. Bóg zapłać.
 12. W terminie od 14.08. do 27.08. odbędzie się zaległa Pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w tym do Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 13. W październiku – od 7 do 10, planowany jest wyjazd pielgrzymkowy “Szwajcaria Saksońska i Czeska” – 4 dni. Informacje u ks. Proboszcza.
 14.  Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, nowe albumy oraz Biblię dla dzieci jako prezent dla dzieci komunijnych czy rocznicowych.
 15. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Piotra Hermana. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….