Ogłoszenia Parafialne – 4.09.2022 r.

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Na Mszy o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów uczniów klas 0 i I-szych. Taca na potrzeby kościoła.
 2. W tym tygodniu:
  • w czwartek – Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.
 3. Za tydzień XXIV Niedziela Zwykła. Początek Dni Kwartalnych Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Taca na Seminarium Duchowne. Po Mszy o godz. 11.30. spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami.
 4. W poniedziałek 12 września przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 5. Codziennie o godz. 17.30  nabożeństwo różańcowe z modlitwą o pokój dla Ukrainy i śpiewem Suplikacji.
 6. Przyjmowane są nadal dary dla uchodźców z Ukrainy. Dziękuję za dary żywnościowe przekazane dla uchodźców, których chwilowo brakuje. Bóg zapłać.
 7. W ostatnim tygodniu zostały zamontowane w Passie nowe ławki. 6 nowych ławek w tym dwie bez oparcia, wykonane przez Pana Grzegorza Bartosika – dwie bez oparcia to dar Pana Grzegorza dla kościoła. Bóg zapłać. 
 8. Dziękuję Panu Grzegorzowi (organiście) za pielęgnację zieleni i krzewów, Panu kościelnemu za wykonanie oprysków na chwasty, a Pani Marii za troskę o kwiaty wokół kościoła i plebanii. Bóg zapłać.
 9. We wrześniu była planowana pielgrzymka na Słowację. Ze względu na małe zainteresowanie zostaje odwołana. W planach pielgrzymka krajowa do sanktuariów w październiku.
 10. W przyszłym roku I-sze Komunie Św. w drugą i trzecią Niedziele maja, czyli 14 i 21. Na prośbę mieszkańców Passu po raz pierwszy I-sza komunia w Passie 28 maja 2023 r.
 11. Pan kościelny po Mszach rozprowadza: prasę katolicką, dewocjonalia, Biblię rodzinną. Polecamy kalendarz na 2023 rok z miesiącem (październikiem) poświęconym naszemu kościołowi parafialnemu.