Ogłoszenia Parafialne – 31.03.2024 r.

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. O godz. 6.00 Rezurekcja, kolejne Msze o godz. 10.00, 11.30. 13.00 i 18.00
 2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek – II dzień Świąt Wielkanocnych. Msze tak jak w Niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 18.00. 17 rocz. Rozpoczęcia posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej ks. Kardynała Nycza. Taca na K.U. L.
  • we wtorek – 19 rocz. Śmierci Św. Jana Pawła II
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00
  • w sobotę – I -sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w int K.Ż.R.
 3. Za tydzień II Niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego i tzw. Biała Niedziela. I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna. Początek Tygodnia Miłosierdzia. Taca na Caritas.
 4. W dniu 25 marca (w Wielki Poniedziałek) podczas Mszy Św. o godz. 18.00 w naszej parafii odbyło się przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Adopcję podjęło 45 osób. Przypominamy, że w intencji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca jest odprawiana Msza Św. o godz. 18.00 – najbliższa jutro, w II dzień świąt.
 5. W dniach 2-8 kwietnia IV Tydzień Modlitwy o Ochronę Życia, a 14 kwietnia o godz. 12.30 z Placu Zamkowego Wyruszy Narodowy Marsz Życia pod hasłem “Niech Żyje Polska”.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za paczki i “Jajeczka” wszystkim ofiarodawcom. W tym roku na święta dzięki waszej ofiarności zostało obdarowanych 140 dzieci i 40 rodzin.
 7. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym za oprawę liturgiczną Triduum Paschalnego: scholi, ministrantom, lektorom i szafarzom oraz za adorację Grobu Pana Jezusa i procesję rezurekcyjną m.in. O.S.P. z Górnej Wsi, członkom Żywego Różańca, Odnowie w Duchu Świętym, Grupie Katechezy dla Dorosłych i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz Panom z Asysty Eucharystycznej i wszystkim parafianom.
 8. Dziękuję Panom Grzegorzowi Góralczyk i Mirosławowi Lasoń oraz Pani Marii za budowę Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy. Bóg zapłać.
 9. Dziękuję Paniom Marysiom za ubranie kościoła i kwiaty na Triduum Paschalne i Święta. Bóg zapłać.
 10. Dziękuję Panu Rafałowi za poprawienie kratek odpływu wody deszczowej po prawej stronie kościoła. Bóg zapłać.
 11. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za dostarczenie paczek i “Jajeczek” do potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Caritas poszukuje do pracy lekarzy różnych specjalizacji i pielęgniarek. Kontakt w Hospicjum Domowym w budynku plebanijnym obok plebanii
 13. Po Mszach pan Kościelny rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia.
 14. W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Kazimiera Marjańska Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 15. Życzenia Wielkanocne:

Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych miłości i radości Świąt Wielkanocnych, spokoju w sercu i pokoju na świecie, nadziei na lepsze jutro oraz radosnego Alleluja.

Życzą kapłani