Ogłoszenia Parafialne – 30.08.2020 r.

 1. Dziś  XXII Niedziela Zwykła. Na Mszy o godz. 12.00 kolejna grupa dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Dzieci od poniedziałku do piątku będą przychodzić do kościoła na 17.30 na swój „Biały Tydzień””.
 2. Tydzień temu po Mszach była zbierana pomoc do puszek dla Syrii i Libii. Zebraliśmy 1 604 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 3. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych i kościelnych, w Kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a dla osób nieposiadających maseczek – obowiązuje nakaz zachowania 2-metrowej odległości między osobami.
 4. W tym tygodniu: 
  • we wtorek – 81 rocznica wybuchu II wojny światowej,
  • w czwartek – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,
  • w piątek – I-szy Piątek Miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 17.00,
  • w sobotę – I-sza Sobota Miesiąca o godz. 8.00 Msza w intencji Kół Żywego Różańca.
 5. W Niedzielę – XXIII Niedziela Zwykła. I-sza Niedziela Miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Taca na potrzeby parafii. Po Mszach zbiórka do puszki na Seminarium Duchowne.
 6. Od najbliższej Niedzieli (czyli 6 września), powracamy do porządku Mszy Św. niedzielnych sprzed wakacji tj.: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
 7. Od 1 września powracają godziny otwarcia kancelarii parafialnej.   
 8. Od 11 marca do odwołania w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu adoracja i śpiew Suplikacji w intencji powstrzymania koronawirusa w naszej Ojczyźnie i  na Świecie.
 9. 30 sierpnia Burmistrz Błonia zaprasza na Dożynki do kościoła Świętej Trójcy na Mszę o godz. 11.00. pod przewodnictwem ks. Bp. Piotra Jareckiego, a 1 września na uroczystości 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej na cmentarz w Błoniu na godz. 17.45. Dokładne informacje na plakatach w gablocie parafialnej.
 10. W niedzielę 13 września po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przystępujących do I-szej Komunii Świętej w październiku br. dla obu grup.
 11.  Przypominamy, że 20 września na Mszy o godz. 18.00 nasza młodzież otrzyma z rąk ks. Kardynała Nycza sakrament bierzmowania. Kandydaci do tego sakramentu są proszeni o kontakt z ks. Pawłem.
 12. W naszej parafii trwa akcja pomocy dla potrzebujących w czasie pandemii koronawirusa. Dziękuję za ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła oraz wpłaty na konto parafii z dopiskiem Caritas. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim tygodniu została pomalowana lewa nawa kościoła – przez pana Grzegorza, naszego organistę. Bóg zapłać.
 14. Od początku września rozpoczynamy malowanie kościoła na zewnątrz oraz zabezpieczenie dachu przed gołębiami. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 15. Pan kościelny po Mszach rozprowadza prasę katolicką, dewocjonalia i albumy. Polecamy album o Bitwie 1920 roku oraz poprawiony album O Błogosławionym Prymasie Tysiąclecia.
 16. Dziękujemy Paniom Mariom za dezynfekcję i przygotowanie kościoła na
  dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać.
 17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Ewę Skura. Polećmy
  Ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…